Podsumowanie roku 2016 na blogu Pani Miniaturowa

Choć do nowego roku zostało jeszcze kilka godzin myślę, że ten stary nie obrazi się jeśli zrobię blogowe podsumowanie roku 2016 już teraz 🙂

Uśmiechałam się pod nosem widząc wyzwania w guście „napiszę 365 wpisów na blogu w 2016 roku”, dla mnie to by była katorga pisać na siłę lub pod presją, żeby koniecznie wyszła mi taka liczba. Nie lubię wyzwań, ani postanowień noworocznych, ponieważ jestem wygodna, a i uważam, że dla własnego zdrowia psychicznego zmienianie się warto rozpocząć wtedy, gdy tego chcemy, a nie wtedy, gdy czujemy naciski społeczne w guście „w nowy rok powinnaś sobie coś postanowić”. A tam gadanie, postanawiam być szczęśliwą kobietą, dobrą mamą i fajną dziewczyną, to zdecydowanie przyjemniejsze niż „przejdę na dietę”, „zrobię 1000 pompek do końca roku” i inne takie bzdurki. Choć oczywiście szanuję i podziwiam osoby, które mimo wszystko w takich wyzwaniach i swoich postanowieniach noworocznych aktywnie działają. Brawo! Jesteście dobrym przykładem tego, że jak się bardzo chce to wszystko można osiągnąć.

Blogowe podsumowanie roku 2016 rządzi się swoimi prawami, dlatego nie będziemy dziś nurzać się w moim życiu osobistym lecz w kwestiach około blogowych. W tym roku pierwszy raz byłam na profesjonalnym spotkaniu dla blogerów – Blog Conference Poznań, jeżeli jesteś ciekaw przygotowań do tego wydarzenia lub mojej relacji zapraszam tutaj Klik i tutaj Klik. W skrócie, było super i naprawdę cieszę się, że mogłam tam być. Jeżeli zastanawiasz się, czy jechać do Poznania na konferencję w 2017 roku to jak najbardziej polecam, bo warto! Ja osobiście mogłabym tam zamieszkać, w sensie w tym mieście, nie na konferencji 😉

Podsumowanie roku 2016 to też liczby! Czy wiecie, że od stycznia 2016 do teraz napisałam 172 wpisy? Wow, ale wynik! Cieszę się, że udało mi się utrzymać w miarę stałą liczbę publikacji, dzięki czemu nie nudziliście się zbytnio czekając na coś nowego. Aż 8 razy miałam możliwość gościć z moimi wpisami u Pani Doroty Zawadzkiej, to miłe 🙂 Z przyczyn ode mnie „średniozależnych” straciłam 3/4 statystyk, ale na szczęście tabelka na górze po prawej w miarę precyzyjnie ukazuje najpopularniejsze wpisy w tym roku. Klikając w tytuły przeniesiesz się do treści wpisu.

Wystawa psów – twoja głupota bywa groźna – ten wspaniały wynik to zdecydowanie zasługa wspaniałych przyjaciół mojego Taty i Siostry – miłośników rottweilerów i innych psowatych 😉 Dziękuję za udostępnienia!

Matko, zakryj dupę! – Napisz słowo „dupa” w tytule i wpis będzie miał milion wejść. Yep. That`s all. Co nie zmienia faktu, iż jest to bardzo ważny wpis. Szczególnie dla młodych rodziców, którzy w okresie letnim zapominają o tym, że ciało ich dziecka ma prawo do zachowania prywatności!

Drugie imię – tradycja czy fanaberia? – absolutny hit jeżeli chodzi o wejścia po słowach kluczowych z wyszukiwarki. Nie mam pojęcia, jak to zrobiłam. 

Boję się mieć dzieci – Bolączka cywilizowanych kobiet? Niestety temat na topie, z którym utożsamia się wiele pań.

Nieleczona choroba – błahostka, która mogła zabić – Trzeba umieć opisywać swoje doświadczenia w taki sposób, żeby inni ludzie potrafili wyciągnąć z nich jakąś wiedzę i przestrogę dla siebie. Nieskromnie przyznaję, że tym razem mi się to udało.

Nie mam ochoty rozmawiać z twoim dzieckiem – Kolejny wpis, z którym mogło się utożsamić wiele osób, choć wywołał nutkę oburzenia wśród matek. Głównie jednak wychodziły delikatnie potknięcia w czytaniu ze zrozumieniem. Bo nie chcieć rozmawiać w ogóle, a nie chcieć być niewolnikiem dziecka przez cztery godziny to naprawdę różnica!

Wiosna – 20 propozycji zabaw z dzieckiem – Myślę, że pozytywny wpis, choć jakimś cudem udało mu się uzbierać kilka jadowitych komentarzy na facebooku. Jakaś pani była zniesmaczona tekstem. No cóż… miejmy tylko nadzieję, że ona jest w stanie zapewnić swoim dzieciom przez cały rok niewyobrażalnie atrakcyjną rozrywkę 😉 Wszak ona jest idealna. A co!

Dziewczyna z wyrokiem: niska – Kolejny raz zmierzyłam się z bolesnymi wspomnieniami, których wcale nie jest mi łatwo opisywać. Czytelnicy docenili moją walkę. Dziękuję za wsparcie!

Umiejętności – które z nich pozwolisz opanować dziecku – Wywołał nieco konsternacji, ale o takich rzeczach trzeba pisać. Nie każdy ma okazję na stopniowe poznawanie i uczenie się życia.

Zgubiłam pierścionek zaręczynowy – Dopiero popularność tego wpisu, który notabene również jest hitem słów kluczowych, uzmysłowiła mi ile kobiet gubi swoje pierścionki zaręczynowe! Wpis jednak nie jest tak do końca o tym, o czym myślisz. Posiada dość zaskakujące zakończenie. 

Wiecie, że Wy też dołożyliście swoją cegiełkę? To oczywiście Wasze komentarze. O ile dobrze policzyłam, w tym roku na blogu zostawiliście ich aż 2749! To świetny wynik, ale liczę, że w nowym roku jeszcze bardziej się rozgadacie 🙂 Będzie mi bardzo miło! Jeżeli jeszcze chodzi o Waszą aktywność to najbardziej podobały Wam się wszelkiego rodzaju osobiste, emocjonalne, poruszające posty na Facebooku, co stawia przede mną nie lada wyzwanie, bo nie chcę być Drama Queen. To właśnie Wasze komentarze podnosiły mnie na duchu, poprawiały mi humor i motywowały do dalszej walki z ludźmi, którzy od czasu do czasu próbują podstawić mi nogę. Dziękuję Wam za wsparcie, jesteście najlepsi!

Myślę, że na tym mogę zakończyć podsumowanie roku 2016 na blogu Pani Miniaturowa. Życzę Wam spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym Roku! Nie zapomnijcie zaglądać do mnie, klikając, udostępniając i komentując moją blogową pracę.

Polub i zaobserwuj:

Mój fanpage – Pani Miniaturowa

Profil Google+ – PaniMiniaturowa

Instagram – Miniaturowa.pl

Twitter – Parzydelko

 

Skip to content