Endoproteza biodraZwiedzamy

Czy implanty piszczą na bramkach?

Czy implanty piszczą na bramkach? To była moja druga myśl zaraz po „o kurcze, ale fajnie!”, gdy dowiedziałam się, że pierwszy raz w życiu będę lecieć samolotem. Miałam tu wrzucić zdjęcie swoich pleców, by zobrazować skalę problemu, ale zrezygnowałam 😉 Straszyć widokiem będę Was kiedy indziej. Moje plecy budzą skrajne emocje, o czym już Wam wspominałam: fuj, zakryj tę obleśną bliznę. Wzdłuż całego kręgosłupa mam wszczepione implanty, a od niecałych trzech lat jestem szczęśliwą posiadaczką endoprotezy stawu biodrowego. Oj tak, prawdziwa Kobieta Cyborg ze mnie 🙂

Panie Pilocie, Miniaturowa w samolocie!

Ale zanim tam weszłam, to trzeba było przejść przez sławetne bramki, które nie daj bożu zapiszczą. To już wszyscy w filmach widzieliśmy, plus opowieści znajomych, którzy byli zabrani do Pokoju X, gdzie robiono im różne rzeczy 🙂 Albo tak się rozmarzyli…

Po przegooglowaniu internetu w poszukiwaniu odpowiedzi, czy implanty piszczą na bramkach, wiedziałam jeszcze mniej niż na początku! Najwięcej odpowiedzi było w stylu „bo sąsiad wujka koleżanki mojej znajomej w latach `90-tych…”, lub „nie wiem, mam nadzieję, że pomogłem he he”. Wtedy skupiłam się na zdobyciu informacji, co zrobić, gdy implanty zapiszczą na bramkach na lotnisku?! Pytanie zadałam też na moim fanpage – Pani Miniaturowa, gdzie jedna z Czytelniczek – była stewardessa, poinstruowała, żeby spokojnie odpowiedzieć „metal implants” i to wystarczy. W sumie…brzmi sensownie nie? Przecież nie ja jedna podróżuję z prętami w kręgosłupie, lub innym złomem w różnych częściach ciała. Personel pilnujący bramek pewnie jest przyzwyczajony do takich sytuacji. W Polsce powiedziałam, że mam implanty w kręgosłupie, wzruszyli ramionami. W Belgii nie chciałam kaleczyć angielskiego i przeszłam „na dzika” bez gadania.

Czy implanty piszczą na bramkach?

Otóż ogłaszam wszem i wobec, że tytanowo-platynowe implanty z lat `00 nie piszczały na bramkach, endoproteza też nie chciała śpiewać, a na dodatek zapomniałam ściągnąć srebrne kolczyki z kryształami Swarovskiego, które po drugiej stronie mają metalizowaną powłoczkę, nadającą im ten specyficzny połysk. O takie migdałki, jak na zdjęciu. Jak je klikniesz, przeniesiesz się na mój drugi fanpage – Miniaturowe. Te kolczyki nie piszczą na bramkach.

czy kolczyki piszczą na bramkach

A może gdzie indziej mają lepsze, wrażliwsze bramki?

Z moim złomem w plecach i biżuterią w uszach przechodziłam przez bramki w sądzie – nie piszczały. W Belgii na wizycie w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Radzie Europejskiej, które były tuż tuż przed samym spotkaniem przywódców 27 państw Unii Europejskiej, przez co cała dzielnica europejska była najpilniej strzeżonym miejscem nie tylko w kraju, ale i w całej Europie, również nie piszczały. To daje mi pewność, że bramki na lotnisku nigdy nie zaczną piszczeć przez moje implanty.

Mam nadzieję, że mój wpis rozwiał wątpliwości chociaż kilku osób, które nieco obawiają się swojego pierwszego lotu samolotem i „podbramkowej” sytuacji.

A Ty? Masz jakieś robocopowe części zamienne w ciele? 🙂

Skip to content