Za stara na wszystko – Pora umierać!

Gdybym dostawała pieniążka za każdym razem, gdy ktoś mówi mi, że jestem za stara na długie włosy, byłabym już obrzydliwie bogata. Co chodzi po głowie ludziom, którzy mówią do dwudziestoparoletniej kobiety: w twoim wieku już nie powinnaś…? W mojej głowie panuje XXI wiek i stateczna matka dzieciom może nosić bata po same pośladki, piercing na twarzy i tatuaż pod futerkiem tam na dole. Ciekawi, czy mam tatuaż?

Za stara!

Za każdym razem, gdy ktoś mówi mi „jesteś za stara na…”, to chomik w kołowrotku mojej mózgownicy zacina się i odlatuje w bok. Do uszu dolatuje jakieś bla bla bla bla, ale myślami jestem gdzieś bliżej Gry o Tron. Na odcinku, w którym ten strażnik psychol zamawiał dziewczynę w domu publicznym. Każda prezentowana mu kobieta, dziewczyna i nastolatka była „too old”. Nie zdradzę szczegółów, jaki wiek ostatecznie go usatysfakcjonował. Tfu!

 

Kto przeżyje Twoje życie za Ciebie?

Nie daj sobie wmówić, że jesteś za stara na spełnianie swoich marzeń. Chcesz mieć na wakacje turkusowe włosy? To je sobie zrób! Od wielu lat marzysz o tatuażu, ale wciąż w ryzach trzymają cię myśli, co ludzie powiedzą? Zawsze będą gadali – idź, zrób sobie ten tatuaż. Zawsze chciałaś nauczyć się grać na gitarze? Zacznij się uczyć! Masz chęć przejechać się karuzelą dla maluchów? Właź! Słoik nutelli? Bierz! Po kryjomu marzy Ci się skok na bungee? Jeśli zdrowie pozwala, czemu nie? Zjadłabyś smażonego świerszcza? Szukaj restauracji! Bądź głucha na „zachowuj się, jesteś mamą!„. Nie słuchaj ludzi „nie powinnaś”, „nie możesz”, „w twoim wieku nie wypada”. Już nigdy nie będziesz młodsza. Pora zacząć dbać o siebie najlepiej jak potrafisz. Zacznij od spełniania swoich zachcianek.

Skoro dla innych jesteś już na wszystko za stara, to chyba pora już umierać, co? Nie?! To świetnie! Żyj pełną piersią, bo nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie!

Każda z nas może być według ludzi na coś za stara. Na długie włosy, na krótkie spódniczki, na bluzki na ramiączkach, na skórzane kurteczki, na kolorowe włosy, na piercing, na tatuaż, na cokolwiek. Skoro jestem za stara na wszystko, czas spisać testament! Dziewczyno. Nastolatko. Kobieto. Pani… 

to nieprawda, że jesteś za stara na bycie w pełni sobą!

 

 


Pani Miniaturowa – najmniejsza autorka polskiej blogosfery. Poznajmy się na Facebooku!

 

 

Skip to content