Kwiaty na święta – czy to dobry pomysł na prezent?

Kwiaty jako upominek świąteczny

Kwiaty są powszechnie wręczane jako prezent na urodziny, rocznicę ślubu, Walentynki, Dzień Kobiet lub na wiele innych okazji. Rzadko wspomina się natomiast o wiązankach kwiatowych w kontekście świąt Bożego Narodzenia. Pora to zmienić! Bukiet pięknych roślin może stać się efektownym i oryginalnym upominkiem świątecznym, który szczególnie ucieszy miłośników kwiatów oraz eleganckich dodatków i dekoracji domowych. Aby podarunek spełnił swą rolę, tj. ucieszył i zaskoczył obdarowaną osobę, warto zrezygnować ze standardowych wiązanek na rzecz flowerboxa.

Czym jest flowerbox?

Flowerbox, czyli dosłownie „pudełko z kwiatami”, to ni mniej, ni więcej, tylko ozdobny pojemnik wypełniony po brzegi rozmaitymi gatunkami kwiatów. Do najczęściej wykorzystywanych roślin należą róże, ale w pudełkach z powodzeniem umieszcza się również eustomy, anturium, chryzantemy, alstromerie czy piwonie.

Flowerbox różni się od zwykłych bukietów nie tylko efektownym wyglądem, ale przede wszystkim trwałością. Dzięki specjalnemu przygotowaniu kwiaty w pudełku zachowują swą urodę przez długi czas, sięgający nawet dwóch lat. Sprawdzą się zatem jako wyjątkowo trwała i piękna ozdoba, która udekoruje mieszkanie. Sekret wytrzymałości flowerboxów tkwi w zastosowaniu specjalnej gąbki florystycznej oraz odpowiednich preparatów utrwalających.

Aby móc cieszyć się pięknem kwiatów przez możliwie najdłuższy czas, warto je postawić w miejscu oddalonym od intensywnych promieni słonecznych. Flowerboxy nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji czy regularnego podlewania.

Dlaczego warto podarować flowerbox na święta?

Bogaty w róże czy piwonie flowerbox (https://www.roseduchateau.com/pl/produkty/roze/piwonie-wieczne.html) to świetny pomysł na prezent wręczany na dowolną okazję, również na święta Bożego Narodzenia. To uniwersalny upominek, który sprawi radość każdej obdarowanej osobie. Sprawdzi się w przypadku osób, które uwielbiają kwiaty i rośliny oraz każdą wolną chwilę chętnie spędzają w przydomowym ogródku lub na działce. Czasem zdarza się, że nie wiemy, z czego ucieszyłaby się osoba, której chcemy kupić prezent. W takiej sytuacji obfitujący w piwonie flowerbox to także idealne rozwiązanie, które z pewnością nie rozczaruje, a wręcz wywoła radość i uśmiech na twarzy obdarowanego. Mało jest bowiem osób, które uważają piękną kompozycję kwiatową za nietrafiony upominek.

Kwiaty w pudełku pięknie udekorują świąteczny stół, a później pozostaną z obdarowaną nimi osobą przez długie miesiące, przypominając o wspaniałej uroczystości w gronie bliskich osób. Eleganckie flowerboxy pełne kwiatów w intensywnych kolorach (najlepiej głębokiej czerwieni, która świetnie wpisze się w świąteczny klimat) można postawić na wigilijnym stole, aby dodać mu charakteru i uroku.

 


Artykuł powstał przy współpracy z roseduchateau.com

Skip to content