Wpisy Gościnne

Jesienne czapki i szaliki dla dziecka. Kolorowe dodatki, które maluch będzie chętnie nosić

Czapki dla dziecka muszą być jednocześnie ciepłe i przewiewne

Czapka dla dziecka powinna być wykonana z naturalnych materiałów. To da ci gwarancję zachowania odpowiedniego poziomu ciepła, a jednocześnie zapewni cyrkulację powietrza, dzięki czemu maluch nie będzie się nadmiernie pocił. W przeciwnym razie nie będzie trudno o przeziębienie. W dodatku sztuczny materiał często drażni skórę, a nawet powoduje powstawanie krostek. Jeśli dziecko często będzie zmuszone drapać się w czoło, w końcu zdejmie czapkę i nie będzie chciało jej używać. Dlatego najlepszymi tkaninami, z których tworzy się czapki, są bawełna oraz polar.

Czapki jesienne dla dzieci nie mogą być za ciasne

Dobierając odpowiednią czapkę dla swojego dziecka, pamiętaj, żeby nie przylegała ona ściśle do głowy powodując nieprzyjemny ucisk. Jesienne nakrycie głowy, jeśli jest odrobinę luźniejsze i stworzone z naturalnego materiału, lepiej zatrzymuje ciepło. Grubość tkaniny również nie jest bez znaczenia. Za gruba czapka może być zbyt ciężka i przy tym niewygodna. Poza tym może się też okazać, że dziecku będzie w niej za ciepło – będzie się przy tym nadmiernie pociło, a przy pierwszym chłodniejszym powiewie wiatru może zachorować. Z kolei za duża lub zbyt ciężka czapka może zsuwać się na oczy, co również może skutecznie zniechęcić malucha do noszenia tego typu akcesoriów.

Czapeczka dla niemowlaka jest wyjątkowo ważna

Ze względu na to, że głowa niemowlęcia nie posiada dobrej naturalnej ochrony w postaci włosów, przez większość czasu musi ją zdobić czapka. Jest to część garderoby, której zakładanie jest istotne zwłaszcza podczas chłodniejszych dni, ponieważ główka niemowlęcia jest wtedy bardzo narażona na utratę ciepła. Dla tak małych dzieci najlepsze będą lekkie czapeczki z polaru. Jeśli maluch często ściąga czapkę, możesz wybrać model z wiązaniem, które powinno temu zapobiec.

Czapki i szaliki dla starszych dzieci przybierają różne formy

Jednym ze sposobów na to, żeby twoje dziecko z chęcią nosiło czapkę i szalik, jest ich odpowiedni wybór. Te dodatki powinny nie tylko pasować kolorystycznie do kurtki i butów malucha, ale także podobać mu się ze względu na formę. Dobrze jest na przykład wybrać czapki, które swoim wyglądem przypominają zwierzęta lub stworki. Niektóre z nich mają nawet uszy. Takie barwne i zabawne akcesoria z pewnością sprawią, że maluch będzie zainteresowanych ich zakładaniem każdego dnia.

Jeśli dziecko nie przepada za tradycyjnymi szalikami, warto postawić na komin lub półgolf zakładany pod kurtkę. W cieplejsze dni sprawdzi się komin z miękkiej i otulającej szyję dzianiny. Nie trzeba go wiązać, nie zsuwa się z szyi, za to skutecznie chroni przed zimnem.

Czapka i szalik to niezbędne akcesoria podczas chłodnych dni. Zwłaszcza późną jesienią i zimą dziecko nie powinno się bez nich ruszać z domu, inaczej łatwo o przeziębienie. Ale żeby zarówno czapka, jak i szal, były z chęcią przez malucha zakładane, muszą być wykonane z dobrej jakości materiału. W ten sposób masz pewność, że nie będą drapały oraz zachowają odpowiednią cyrkulację powietrza. Ważny jest też właściwy rozmiar, który nie może być za mały. Nie zapominaj też, że dzieci zwracają dużą uwagę na wygląd przedmiotów, a więc czapka i szalik powinny mieć formę, która maluchowi się spodoba. Szeroki wybór czapek i szalików dla dzieci w każdym wieku znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dziecko-i-mama/odziez-i-obuwie/czapki-i-szaliki,42121414,s.

 


Artykuł powstał przy współpracy z Empik.com

 

Skip to content