Wsparcie w chorobie #DBAMboKOCHAM

Dawno, dawno temu, gdy byłam młodą dziewczyną, myślałam, że o miłości wiem wszystko. A co jak co, na pewno wiem, jak ona powinna wyglądać! Wydawało mi się, że kochanie to przytulanie, za ręce trzymanie, miłe pluszaki i słodkie buziaki. To o swym uczuciu nieustanne zapewnianie, że kocham, tęsknie, miłuje, całuje. Aż wreszcie dorosłam i zrozumiałam, że miłość to czyny, a nie słowa. To wspólne milczenie, gdy patrzycie w tym samym kierunku. To cierpliwe znoszenie wszystkich wad i przywar. To wzajemne bronienie. To wspólne trwanie w szczęściu i nieszczęściu. To wsparcie w chorobie i każdym kolejnym dniu naszego życia.

Czym jest miłość?

To przyjechać bez zapowiedzi do podtrutej dziewczyny, z zapasem coli i sucharków.

Być z kimś krótko, króciuteńko i  zjawić się nagle na oddziale dziecięcym, w szpitalu oddalonym o kilkanaście kilometrów od domu, by przywieźć wody odwodnionej matce czuwającej przy chorym dziecku. To wyciągnąć z plecaka kredki, kolorowanki i samochodziki.

To masować delikatnie obolałe ramiona.

Jechać do apteki, po kończące się leki. 

Kochanie to trzymanie nieswojego dziecka w ramionach, gdy ona pakuje torbę do szpitala.

To kłaść kompres na czoło z gorączką.

Wyrywać kleszcza, gdy piszczy i krzyczy.

To ocierać łzy cieknące po nieprzytomnej twarzy.

Miłość to nie reagować złością, gdy krzyczy z bólu złe rzeczy.

Trzymać za rękę, gdy znów boli.

Owinąć w koc, gdy przez sen znów dygocze.

To pomóc się wykąpać po operacji.

Podać zastrzyk, zmienić opatrunek, uczesać i ubrać.

To przyjść nad ranem, by poprawić poduszkę. 

Miłość to delikatnie podnosić i wkładać do za wysokiego samochodu. 

Zapinać buta i poprawiać skarpetkę. 

To masować kolejną już bliznę na jej ciele.

Kochanie to asekurowanie, gdy uczy się chodzić od nowa. 

To przygotowywanie herbaty z miodem.

To te wszystkie gesty i czyny, które nawet wykonane w milczeniu, zastępują tysiące słów.

Miłość to wsparcie w chorobie i w zdrowiu. W szczęściu i nieszczęściu. Na teraz i na zawsze. Jesteśmy, bo możemy liczyć na siebie nawzajem. #DBAMboKOCHAM

 


#DBAMboKOCHAM to kampania społeczna zainicjowana przez blogerki Magdalenę (Save the magic moments) i Dagmarę (Socjopatka). Jej celem jest pokazanie, że Walentynki to nie jedyny dzień w roku, w którym możemy mówić o naszej miłości. Bo kochać i o tym mówić, powinniśmy cały rok, a nie tylko od święta.

Od pierwszego lutego do ostatniego dnia miesiąca, pod hasłem #DBAMboKOCHAM odnajdziesz mnóstwo artykułów poświęconych miłości i temu jak o nią dbać, a także o sprawach ważnych i poważnych! Jak rozwiązywać problemy w związku, jakiej pomocy wymaga kobieta w połogu, jak wesprzeć partnera w żałobie. Piszemy też o chorobach, bezpłodności, adopcji i o mnóstwie innych, równie ważnych spraw!

Szukaj nas pod #DBAMboKOCHAM 

 

wsparcie w chorobie

Skip to content