Dzień psa – czy pamiętasz tego najukochańszego?

Dzień Psa mija nam na schładzaniu naszej suczki 🙂 Staruszka coraz gorzej znosi upały, częściej niż kiedyś się przegrzewa, dlatego stała się nieco bardziej absorbująca niż kiedyś. Ale nam to nie przeszkadza, bo pies, to nasz przyjaciel, obrońca, towarzysz, wielka radość i powód do dumy. Nie wyobrażam sobie postąpić z nią tak, jak robią to źli ludzie. Wywieźć, oddać, porzucić. Nie mieszczą mi się w głowie takie zachowania. Ludzie, którzy tak robią…to dla mnie nie ludzie. A co Ty o tym sądzisz?

Pamiętasz swojego najukochańszego psa?

Jaki był? Rozrabiak, wariat, wielki łakomczuch, a może super pieszczoszek? A może nadal jest Twoim codziennym towarzyszem? Ja osobiście nigdy nie miałam swojego własnego pieska, którego byłabym jedyną właścicielką, ale teraz Tajga zastępuje mi „najmojszego”, ponieważ jest najukochańszym psem, jakiego w życiu miałam. Na samą myśl, że pewnego dnia jej zabraknie, robi mi się niewiarygodnie smutno. Nasz dom i ogród będą przeraźliwie puste bez tej radosnej, żywiołowej psiny. Oby ta chwila nie nadeszła zbyt prędko!

tajga dzień psa

Psie tematy u Pani Miniaturowej

Trochę tego było, ale przykro mi. Nie stworzyłam nigdy żadnych milutkich wpisów o psach. Wszystkie są jeśli nie cegłą w twarz, to przynajmniej wiadrem zimnej wody. Nigdy nie umiałam przejść obojętnie obok spraw, które wypalały mi dziurę w brzuchu swoją istotnością. Każdy kto miał w życiu psa, wie, jak wspaniałe są to istoty, dla których warto nadstawić czasem karku i napisać „głośno” coś, czego nie wszyscy chcą zaakceptować. 

Wystawa psów – Twoja głupota bywa groźna – https://miniaturowa.pl/wystawa-psow/
Fajerwerki – cudzy koszmar, który lubimy – https://miniaturowa.pl/fajerwerki/
Wakacje – czas pozbyć się pieska – https://miniaturowa.pl/wakacje-psa/
Nie pozwala dziecku na takie zabawy (z) psem – https://miniaturowa.pl/nie-pozwalaj/
Planujesz dziecko? Powinnaś uśpić psa – https://miniaturowa.pl/planujesz-dziecko-uspij-psa/
Nazwała mnie mordercą – pieskie życie –  https://miniaturowa.pl/nazwala-morderca/

Mimo wszystko zapraszam Cię do lektury. Niektóre mają już kilka lat, ale obawiam się, że nie straciły na swojej aktualności. Ludzie nie zmieniają się tak łatwo, a szkoda. Mimo wszystko życzę Ci miłego czytania.

Pozdrawiam,
Pani Miniaturowa

Skip to content