Niepełnosprawność okiem kobietyStarsza Siostra Radzi

Nikt mnie nie chce, bo jestem niska!

nikt mnie nie chce

Nie mogę wyjść ze zdumienia za każdym razem, gdy w statystykach mojego bloga pokazuje się wyszukiwanie „jestem niska i nikt mnie nie chce!”. Zachodzę w głowę, cóż to wzrost może mieć wspólnego z naszym powodzeniem u innych ludzi?

Nikt mnie nie chce, bo…bo… już wiem! Bo jestem niska!

Gdy byłam nastolatką ja również sądziłam, że mój niski wzrost jest jedynym źródłem moich sercowych niepowodzeń. To właśnie na niego najwygodniej zrzucało mi się winę za wszelkie nieszczęścia, które mnie spotykały. Dlaczego to tak działa? Bo lubimy obarczać winą coś, czego w sobie najbardziej nie lubimy. Na coś, co jest naszym największym kompleksem, z którym nie potrafimy się uporać! Nasze wady, defekty, ułomności, czy zwykłe cechy wyglądu, czy charakteru, których nie potrafimy polubić, stają się automatycznie naszym kozłem ofiarnym. Chłopcem do bicia, który zbiera cięgi za każdym razem, gdy coś pójdzie nie tak. Bo to przecież pewnie jego wina!

A tymczasem…

Powodzenie u innych ludzi siedzi w naszej głowie. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale bardzo ciężko kocha się kogoś, kto nie kocha samego siebie. Samoakceptacja, nie tyle polubienie, co tolerowanie rzeczy, które nam się w sobie nie podobają, to klucz do sukcesu. Doskonale wiem, jak to jest, gdy nasze kompleksy są na tyle silne, że wpędzają nas w doła. Kiedyś byłam chorobliwie nieśmiała. Nie miałam w sobie ani grama pewności siebie. Bałam się wychodzić z domu, zwłaszcza po tym, jak jedna dziewczyna powiedziała mi, że z takim ryjem, ona nie pokazywałaby się ludziom. Teraz dojrzałam, dorosłam i wiem, że z „takim ryjem” mogę wszystko! Bez względu na to, co gada jakaś zupełnie nieznajoma mi dziunia.

Wyleczyłam kompleksy, a także wyćwiczyłam w sobie pewność siebie i chciałabym, żebyś spróbował wziąć ze mnie przykład. Jeżeli masz naście lat, wiem, że to trudne. Ale nie przejmuj się, ja byłam bardzo podobna do Ciebie. Wiele lat temu ludzie wyśmiewali się ze mnie, bo jestem niepełnosprawna. Niektórzy robią to do dziś. Ale teraz, po latach, znam swoją wartość. Wiem na co mnie stać. Proszę odnajdź w sobie swoje mocne strony, pozytywne cechy, fajne rzeczy, które sprawiają, że Ty to Ty. I nie mów mi, że nie masz takich. Ja też tak kiedyś myślałam. To na szczęście przemija. Trzeba tylko szeroko otworzyć oczy i serce, by pokochać samego siebie.

Świat lubi ludzi, którzy lubią świat

Koniec z wiecznie skwaszoną miną. Dość tego marudzenia. Weź się w garść, a jeżeli nie potrafisz, nie wstydź się skorzystać z pomocy specjalisty. Polub siebie. Polub świat, a wreszcie świat polubi też Ciebie. Uśmiechaj się, bądź sobą, niezależnie od tego, co sądzą inni. To zabrzmi jak banał… tak, to zawsze brzmi jak banał, ale cholera! Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie! Coś Ci się nie podoba w Tobie lub w Twoim życiu? Zawalcz, aby to zmienić! Zmiana środowiska, toksycznych znajomych, którzy rujnują Twoją pewność siebie, nawyków, które Ci szkodzą, to z pozoru mało, ale jednak bardzo wiele. Bądź kowalem swojego losu, kolejny banał, ale jaki prawdziwy.

Nikt mnie nie chce, bo jestem niska?

Błąd! To nie Twój wzrost jest problemem! To może być wszystko i nic. Nie zmusisz nikogo do miłości, bo po prostu między ludźmi musi być „to coś”. Dla ludzi, którzy są sobie przeznaczeni, wzrost nie jest żadnym problemem. Ani wygląd, sposób mówienia, poruszana się, czy charakter. Po prostu musi być „to coś”! A jeśli go nie ma, trudno! Nie jesteście sobie pisani, ale kto wie, co będzie za jakiś czas? Może los znów Was zetknie? Albo poznasz kogoś nowego, niesamowitego, dla kogo staniesz się najważniejszą częścią wszechświata? Wszystko jest możliwe. Tylko musisz najpierw pokochać samego siebie, żeby ktoś umiał pokochać też Ciebie.

Twój wzrost, twój wygląd nie jest Twoją definicją jako człowieka. I nigdy, nikomu nie pozwól sobie tego wmówić!

To pisałam ja, Miniaturowa, niepełnosprawna mama, dziewczyna fajnego chłopaka, która ma 133 cm wzrostu. Też kiedyś myślałam, że nikt mnie nie chce, bo jestem niska. Gdy polubiłam i pokochałam samą siebie, świat pokochał też mnie.

 


Pani Miniaturowa <– to jest magiczne klikadełko, które przeniesie Cię na mój profil na Facebooku. Polub go, a już zawsze będziesz zakładnikiem w mojej karuzeli śmiechu.

Jeżeli lubisz śledzić ludzi to niezły z Ciebie świrek. Możesz mnie stalkować na:
Google+ Pani Miniaturowa
Instagram Miniaturowa.pl
Twitter Pani Miniaturowa

Klikaj w pogrubione! One to lubią! 🙂

(Visited 551 times, 2 visits today)
 • Kluczem jest chyba nie wzrost, a biust niestety xD

 • Pani Clavel

  Każdemu podoba się co innego. Jedni lubią chude kobiety, inni wysokie, a jeszcze inni niskie… Kwestia gustu. Jednak najważniejsze jest to co napisałaś – jeżeli zaakceptujesz siebie, świat zrobi to samo 🙂

  Pozdrawiam 🙂
  pani-clavel.blogspot.com

 • Jakbym był kobietą to bym się bardzo chętnie pod tym tekstem podpisał, ale niestety nie jestem i zgadzam się z tym co napisałaś tylko w 75% 😀

 • Powinni o takich rzeczach w szkole uczyć normalnie.. Z jednej strony trudna sytuacja, bo trzeba siebie zaakceptować, a z drugiej strony takie zwalanie winy na sprawy na które nie mamy wpływu to przecież pójście na łatwiznę. Dobrze, że poruszasz takie tematy, bo czasami rodzice też nie dają radę w tych kwestiach! Brawo!

 • btbmb xxx

  O! Jaki fajny wpis 🙂 Przyjemnie się czyta, a i temat dobry. Będę tu wracać!
  W wolnej chwili zapraszam do nowej w świecie blogów… 🙂
  http://ksiegizkrainysnow.blogspot.com

 • Ja jako nastolatka miałam kompleks wysokości. 173cm to była zgroza. Najwyższa w klasie, najwyższa wśród chłopaków. Teraz dojrzałam to tego i zaakceptowałam siebie, a mój chłopak jest o centymetr wyższy także jest dobrze 😉

 • To ile masz cm wzrostu? 🙂

  • Dokładnie tyle co, co podałam w tekście 🙂

   • Nie przeczytałem ‚Nikt mnie nie chce, bo jestem niska?’. Rzeczywiście jest napisane ale gdzie nie powiem 🙂

 • Niski wzrost może być przyczyną kompleksów, ale, szczerze powiedziawszy, wielu osobom to nie przeszkadza, zwłaszcza u kobiet. Miałam w liceum co najmniej dwie dziewczyny z problemami na tym tle (mówię o osobach naprawdę niskich z powodu choroby) i naprawdę niewielu postrzegało to jako wybitnie nieatrakcyjne.
  Co innego, gdy masz, jak ja, zniekształconą twarz. A z powodu szczęki miałam – cofnięta żuchwa, stłoczone zęby – górne wystające o centymetr nad dolne, kłopoty z oddychaniem.
  Nigdy nie lubiłam pisać „a ja mam gorzej od siebie”, ale z drugiej strony – to trochę irytujące, jak o takich rzeczach piszą osoby zasadniczo atrakcyjne, tylko bardzo niskie/bardzo wysokie/z nadwagą. Nigdy nie widziałam w tym odniesienia do własnej sytuacji.

  • Dlatego artykuł dotyczy nastolatek, które trafiają na mojego bloga po haśle z tytułu tego wpisu, które wklepują w Google. Byłam taka sama jak one, kilkanaście lat temu, gdy sama byłam zakompleksioną, zaniedbaną nastolatką. Staram im się podpowiedzieć o co chodzi i co może się zmienić.
   Jestem osobą, której było dane się wyrobić bez interwencji chirurgów i ortodontów i przyznaję to z pokorą. Broń boże nie chciałam być „tą ładną laską, która narzeka, że jest za mało ładna” lub coś w tym guście. Jestem tą nieśmiałą zakompleksioną dziewczynką, która dorosła i teraz pokazuje nastolatkom, którym nieobce są jej problemy sprzed wielu lat, jak bardzo ich życie może się zmienić, jeżeli zmienią też swoje nastawienie.