Macierzyństwo

Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez matki pytania. Z przymrużeniem oka

Dziś odpowiem na najczęściej zadawane przez matki pytania. Ale uwaga! Wpis ma charakter humorystyczny i nie ma na celu nikogo obrazić. Szczególnie polecam go osobom z poczuciem humoru, a przede wszystkim z dystansem do siebie i swojego rodzicielstwa. PS: To o karmieniu piersią jest moje ulubione 🙂

Mamusiowe pytania i odpowiedzi
Kiedy iść do lekarza?

„Cześć mamusie! Moje dziecko od trzech tygodni gorączkuje i ma ropiejące wrzody na całym ciele. Nie chce też jeść. Smarowałam go olejem kokosowym i zawiązałam wstążeczkę na nadgarstku. Paliłam też kadzidełka w jego pokoju, ale nic nie pomaga! Ja już nie wiem co robić! Czy powinnam iść z nim do lekarza? Który jest najlepszy? Przecież nie pójdę z dzieckiem do byle kogo, nie chcemy trafić na znachora…

Tutaj mała ankietka dla was dziewczynki :* „

Odpowiedź:
A. Reklamuj u producenta.
B. Idź na całość.
C. Wybieram bramkę numer C.
D. Smaruj dalej, a potem dosyp sezamu i smaż przez 20 minut na wolnym ogniu

Gdyby nie pytania tego gatunku, nie byłoby stron w typie „beka z mamuś”. Przecież ci ludzie skądś muszą czerpać inspiracje!

 

Kiedy moje dziecko zacznie mówić?

Spytaj, czy chce cukierki. Na pewno się odezwie.
PS: „a gdzie kompocik?”

 

Kiedy dziecko zacznie wstawać/chodzić?

Te i podobne pytania spędzają sen z powiek niejednego rodzica. A ja znam odpowiedź. Odkryłam sekret dzieci! Wystarczy, że położysz coś, czego absolutnie nie wolno Twojemu dziecku dotykać i wyjdź na minutę. Zapewniam, że ono wstanie, podejdzie, weźmie i nastąpi koniec świata! Wrzuci ci do kibla ajfona, albo wyleje perfumy do kwiatków. W najlepszym wypadku.

 

Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety dziecka? Jaka jest prawidłowa kolejność?

Prawidłowa kolejność, to na początek lekkie śniadanie, przepis znajdziesz na www/nie-mam-alergii-ale-UDAJE-ze-mam-bo-wydaje-mi-sie-ze-to-takie-fajne/blog/badziew/pl Bo przecież kawa ze starbucksa nie może być pita na pusty żołądek! Popołudniu zalecam odwiedzić nową wege knajpkę w centrum, już każdy hipster ją zna! Zawsze jest pora na zielone pokarmy dla dziecka, dlatego już nie musisz więcej pytać. Dziękuję, proszę, nie ma za co.

 

Kiedy rozpocząć naukę korzystania z toalety?

Przychodzą goście, jest miło. Ciasto pachnie, kawa jeszcze nie ostygła, gadacie, śmiejecie się… wtem dzieć przynosi nocnik, stawia go na środku salonu i absolutnie niczym nieskrępowany wali kupala stulecia zanim w ogóle zdążysz zareagować. Goście przedwcześnie zbierają się do domu.

#truestory

 

Kiedy odstawić dziecko od piersi?

Jakie odstawiać, co to za pytania w ogóle? Zgupłaś chyba! Moje drogie, kiedy odstawić dziecko od piersi? Odpowiedź jest prosta:
Nawet nie wtedy, gdy zarost twojego syna zacznie drapać cię w sutki, tylko dopiero wtedy, gdy zacznie zapraszać kolegów na obiad! Wcześniej nie ma sensu, jedzenie jest za drogie, ale darmozjadów dokarmiać nie będziesz! Nie pamiętasz, jak ostatnio prawie brakło ci na fajki?

 

Kiedy zacząć czytać dziecku książki?

„Przyciśnij dwa razy Set, następnie ustaw godzinę. Po przełączeniu w tryb Alarm należy wybrać przycisk On/Off…” – Jednocześnie pamiętaj, że czytanie dziecku krzyżówek na głos z pewnością podnosi jego iloraz inteligencji!

 

Kiedy pierwszy raz wybrać się na plac zabaw z dzieckiem?

– Słyszałaś?! W okolicznym parku wreszcie otworzono darmowego hot spota! Wifi śmiga tam, jak ta lala!
– Taa? Słuchaj, muszę już iść. Wiesz, spacer z dzieckiem. Skończyła nam się wczoraj umowa na internet…

 

Na forach dla mam nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi, lub jak w moim przypadku – żartobliwe i czarnohumorzyste. Dlatego zwykle warto być miłą i cierpliwą dla niedoświadczonych.

 


Jakie jest najzabawniejsze pytanie lub odpowiedź, jaką widziałaś na forum?

Skomentuj tutaj lub na fanpage Pani Miniaturowa na Facebooku. Nie zapomnij też polubić i udostępnić tego wpisu, może uda nam się komuś rozweselić dzień? 🙂

Zapraszam do wpisów związanych z mamusiami i forami:

Matki wyznają, że sporo grzeszków mają!

Sprzedam szmatę – dawaj wypłatę!

Masz dziwne nawyki? Nie jesteś sam!

Prawda objawiona, w którą chce wierzyć każda matka

 

Skip to content