Archiwum wpisów z poprzedniego bloga

Dlaczego inne dziewczyny Cię nie lubią?

Dlaczego inne dziewczyny Cię nie lubią? Dobre pytanie. Tylko, czy każda z nas chce znać odpowiedź? Przecież teraz modne jest udawanie, że wcale nie przejmujemy się zdaniem innych i jak nikt za nami nie przepada to jest to czyjś problem, a nie nasz. Dobra, do pewnego wieku, w pewnych środowiskach tak. Ale jeżeli okoliczności zmuszają nas do ciągłego przebywania w gronie osób, które nas unikają? W szkole, na studiach, w drużynie, czy w pracy…prędzej, czy później każdej zaczęłaby doskwierać samotność, gdyby nie miałaby kogo poprosić nawet o pożyczenie długopisu.

Człowiek jest zwierzęciem stadnym i choćbyśmy nie wiem jak dumnie zadzierali nosa i mówili innym, że jesteśmy samowystarczalni, czasem potrzebujemy drugiej osoby. Ale nie dla tego długopisu, lecz by zaspokoić jedną z ważniejszych potrzeb kierujących życiem człowieka – przynależności i uznania.

Dlaczego Cię unikają? A może jesteś:

1. Za głośna

Gdy rozmawiasz przez telefon pół budynku wie z kim i o czym rozmawiasz. Co minutę wybuchasz gromkim śmiechem, od którego drżą szyby. Fajnie, że prowadzisz miłą rozmowę, ale może spróbuj ciut ciszej? Rozmawiając bezpośrednio z ludźmi nie przekrzykuj ich. Daj swobodnie skończyć rozmówcy, a potem się wypowiedz. Staraj się nikomu nie przerywać, bo nikt tego nie lubi.

2. Wulgarna

Już nie jesteśmy w gimbazie. Te wszystkie kurwy wypadające Ci z ust nie robią na nikim wrażenia. Mi jakoś szczególnie nie przeszkadza pieprzny język (chyba, że jesteśmy w miejscu, w którym absolutnie nie wypada się brzydko wyrażać), ale są dziewczęta, kobiety, które unikają wulgarnych koleżanek, by nie być źle kojarzonymi przez ich pryzmat. Weź to pod uwagę.

3. Egoistka

Egzamin ma być o tej godzinie, którą Ty wskażesz. Na imprezę pójdziesz tylko tam gdzie Ty chcesz, mimo, że cała ekipa nalega na inne miejsce. Sama opędzlujesz ciasteczka, którymi poczęstowała gospodyni, nie przejmując się, że inni goście nie zdążyli zjeść ani jednego. Wszyscy mają robić to co Ty chcesz i wedle Twojego „widzimisie”. Gdy ktoś protestuje zaczynasz stroić fochy i odmawiasz współpracy. 

4.Obrażalska

Jednego dnia coś Cię śmieszy, a następnego potrafisz śmiertelnie się o to obrazić. Nigdy nie wiadomo jaki masz humor, a nawet jak wiadomo to za 5 minut Twoje humorki znowu dają o sobie znać i nie odzywasz się do towarzystwa cała nadąsana. I Ty się dziwisz, że ludzie Cię nie lubią i boją się do Ciebie odezwać? Po co mają się odzywać? Pewnie znów obrazisz się bez powodu.

5. Plotkara

Nikt i nic się przed Tobą nie ukryje. Znasz ploteczki na temat każdego, a nawet jak nie znasz to coś sobie zmyślisz i ubarwisz rzeczywistość. Chętnie się nimi dzielisz nawet z osobami, których to nie interesuje. Żadna tajemnica nie jest przy Tobie bezpieczna, bo zawsze „przypadkiem” powiesz o jedno słowo za dużo do nieodpowiedniej osoby. Koleżanki Cię unikają, bo nie można Ci zaufać.

6. Głuptas

Jesteś słodką do bólu idiotką. Nie znasz żadnego ambitnego filmu, od czasów szkoły nie przeczytałaś książki, Twoją ulubioną rozrywką jest malowane paznokci (własnych), a Tolkien to według Ciebie ukraiński bokser. Co jak co, ale o czymś sensownym to się z Tobą nie da pogadać. W towarzystwie wzbudzasz zażenowanie, albo nerwowe chichoty i nikt nie wie jak się zachować, gdy palniesz kolejną głupotę wynikającą z Twojej ignorancji.

7. Puszczalska

Co kto lubi robić w wolnych chwilach nikogo nie obchodzi. Jeżeli masz kompleksy, które leczysz w kiblu dyskoteki z nieznajomymi kolesiami – Twoja sprawa. Poważnie! Do czasu, gdy nie zacznie się to odbijać na znajomych. Lub obijać. O ich uszy. Żadna dziewczyna nie lubi się dowiadywać, że jej chłopak wpadł w sidła innej. To samo tyczy się Ciebie! Koleżeństwo koleżeństwem, ale chłopakami się NIE-DZIE-LI-MY! Serio! Łaszenie się do cudzych mężów, chłopaków, narzeczonych jest bardzo niemile widziane w damskim gronie znajomych. Po prostu skończ!

8. Patofilka

Uwielbiasz niegrzecznych chłopców, niebezpieczne sytuacje i próbowanie zakazanych owoców. Wszystko wporzo, rób co chcesz, bo przecież i tak nikogo nie słuchasz. A kto potem musi ratować Ci dupę jak Twój nowy ukochany obije Ci mordę? Twoje koleżanki. A one, któregoś dnia powiedzą dość, bo ile razy można ratować Cię od jednego złego faceta do drugiego? Nie lubią Cie, bo sama ładujesz się w kłopoty, wplątujesz w złe towarzystwo, kręcisz po nieodpowiednich rewirach, a potem płacz i zgrzytanie zębami, bo coś Ci się stało. Może następnym razem zanim znów zachce Ci się bawić w „dziewczynę gangstera” zainwestuj w kurs samoobrony, albo chociaż gaz pieprzowy? Albo po prostu znajdź sobie wreszcie normalnego faceta, no wiesz, takiego bez wyroku za recydywę…

A może jesteś po prostu…

9. Podłą suką?

Jesteś pewna siebie do porzygu, tylko Ty wszystko wiesz najlepiej, a nawet jak nie wiesz to tylko Ty masz prawo do błędów. Błędy innych bezczelnie wyśmiewasz i wypominasz przez kilka tygodni. Koleżance z nową fryzurą powiesz, że wolałaś ją w starej, ciężarnej, że jakoś grubo wygląda, a chłopakowi przyjaciółki próbowałaś podbić oko, bo krzywo na Ciebie spojrzał. Jeszcze nikt nigdy nie usłyszał od Ciebie dobrego słowa, chyba, że mówiłaś właśnie o sobie samej. Zawsze chętnie kopniesz leżącego, a gdy sama masz problemy złorzeczysz na cały świat, bo nikt nie chce Ci pomóc. Jesteś wredna, złośliwa i lubisz obrażać ludzi. Nie da się z Tobą normalnie porozmawiać dłużej niż 5 minut, bo usilnie próbujesz wywołać kłótnie i zazwyczaj Ci się to udaje. Jesteś źródłem zła wszelkiego i bodaj Cię piorun trzasł! I Ty się dziwisz, że ludzie Cię nie lubią?!

Przeczytałaś właśnie o sobie? Może przydałoby się troszkę popracować nad sobą, aby nie musieć się więcej martwić niechęcią koleżanek? Nie wymagam od Ciebie cudownej metamorfozy. Dla nikogo nie musisz się zmieniać. Zrzuć tylko parę nastroszonych piórek.

Każda z tych cech, ostrożnie dozowana, może być znośna, pod warunkiem, że nie góruje nad Twoimi zaletami i innymi pozytywami, które przynosi ludziom Twoje towarzystwo. Przygładź trochę swoje przywary. Daj się nam polubić.

Odnosisz czasem wrażenie, że inne dziewczyny Cię nie lubią? Jak myślisz, dlaczego?


Pani Miniaturowa – specjalista do zadań miniaturowych!

Skip to content