Styl życia

Przepis na Hot Dogi

Wiesz, że 4 lipca to Dzień Hot Doga? Pamiętaj, abyś dzień święty święcił! A tak się składa, że 4 lipca jest dziś 🙂 Z tej okazji mam dla Ciebie świetny przepis na hot dogi! Przystąpmy, więc do świętowania! Nie przejmuj się jeśli ten wpis czytasz parę dni później. Przecież Dzień Hot Doga możesz mieć częściej niż tylko raz w roku, bo przegapiłeś go kilka lat z rzędu 🙂

Jemy oczami!

Nasz przepis na hot dogi wymaga specjalnej oprawy wizualnej. Zabierz rodzinę do ogrodu lub parku. Wasz balkon też się nada! Rozłóż kraciasty koc lub barwne poduchy. A może masz pasiaste leżaki, jak w starych filmach? Świetnie! Nie zapomnij papierowych talerzyków i plastikowych kubeczków, szkoda pięknej pogody na mycie naczyń! Pamiętasz, jak mówiłam, że dzieciaki uwielbiają pić z kolorowych słomek? W tej materii nic się nie zmieniło.

Optymizm smakuje najlepiej!

To bardzo ważny fragment, dlatego przepis czytaj powoli i uważnie.
Dobre nastawienie to połowa sukcesu. Ubierz siebie i dzieciaki wygodnie, nie przejmuj się plamami z trawy, zgniecionych żuków i rozlanego soku. To czas tylko dla Was. Nie myśl o nieposprzątanej łazience, niemiłym kliencie i podartej przez kota zasłonce. To nie jest istotne. Liczycie się tylko Wy. Wasz rodzinny czas. Chwile, które spędzacie razem.

Przepis na hot dogi nie musi być nudny!

Czas na zabawę! Piłka, skakanka, bańki mydlane, latawiec, one tylko czekają aż wprawicie je w ruch! Zabawy na świeżym powietrzu są nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. A gdy wkręci się w nią cała rodzina, to dopiero frajda! Pomysłów na zabawy z dziećmi z pewnością nie zabraknie Wam tak szybko, jeśli przeczytacie mój wiosenny wpis.

Byłabym zapomniała!

To przecież miał być przepis na hot dogi z okazji ich „święta”. Hmm…a czy nie możemy częściej świętować z rodziną na świeżym powietrzu, nie przejmując się niczym, śmiejąc się do rozpuku i zabawiając się najciekawszymi grami i zabawami? Nie musimy czekać na ten jeden dzień w roku. Róbmy tak chociaż raz w tygodniu, a nasze rodzinne ” hot dogi” zawsze wyjdą nam idealnie 🙂

Dołącz do grona ponad 1400 fanów Pani Miniaturowa na Facebooku!