Osobiste przemyślenia

Blogerka oszalała, Omen na imię dziecku dała!

Przy okazji odrobinę większej popularności niektórych moich postów i komentarzy, zauważyłam, że jest coś, co wzbudza jeszcze większe zainteresowanie publiki. A mianowicie to, jak nazywam mojego syna na blogu. Choć już wcześniej dobiegały mnie dziwne sygnały na temat pseudonimów i innych nazw funkcjonujących na stronie, to dopiero teraz karuzelka rozkręciła się do istnej Omen-Gate. Omen, nawet nie wie jaką gwiazdą pięciu minut właśnie został.

Ludzie nie byliby sobą, gdyby nie skomentowali tego, jak to blogerka oszalała i dziwne imię dziecku dała. Były podśmiechujki, otwarte szydzenie, proponowanie mi bym zmieniła dziecku imię na Belzebub, Szatan i różne takie. Tłumaczono mi, że jego imię kojarzy się z opętaniem, diabłem itp. Wyrażano nadzieję, że to nie imię, bo przecież jest strasznie dziwne! Dowiedziałam się też, że jestem pustakiem, bo padłam ofiarą nowoczesnej mody i dałam dziecku imię Omen, żeby zwracać na siebie uwagę. Podsumowano to wszystko stwierdzeniem, że nawet wykształceni ludzie mogą być debilami i dawać dzieciom cudaczne imiona i ja pewnie do nich należę. Wow, cóż za powalająca wiara w ludzkość.

Fajnie, że wszyscy są tacy światli i wykształceni. Super, że wszyscy z taką zaciekłością promują polskie, tradycyjne, klasyczne imiona, a otwarcie tępią imiona obrażające lub ośmieszające dziecko, ale… Omen to nie imię. To zwykła ksywka, pseudonim. Gdy dziecko ma na imię jak ma, a w domu mieszka rottweiler, skojarzenia z filmem z 1976 roku nasuwają się same. To właśnie te skojarzenia sprawiły, że mój syn występuje na blogu pod tym właśnie pseudonimem – Omen. Jak komuś się źle kojarzy to jego problem nie mój. Nam kojarzy się z silnym charakterem, inteligencją mojego dziecka, które od zawsze było niezwykłe. Nie zwracamy się do dziecka tym określeniem, bo internet to wciąż tylko internet, wszyscy używamy prawdziwego imienia mojego syna.

Są mniej lub bardziej ekshibicjonistyczne blogerki i o ile wiecie o mnie prawie wszystko, to Omen ma prawo do prywatności. Staram się nie wspominać żadnych intymnych szczegółów z życia mojego syna, bo dziecko to osobna istota, nie ja! Wiele matek blogerek zapomina o tym, dzieląc się każdą, nawet najbardziej wstydliwą chwilą swojego dziecka. Według mnie robią błąd, ale to nie mój cyrk, nie moje małpy. Niech robią co chcą, kiedyś dzieci im za to podziękują.

Ksywka Omen została wymyślona na potrzeby pisania bloga, bo nie chcę regularnie używać imienia syna na stronie. Internet pełen jest dziwnych ludzi. Ile było przypadków, że jakieś zazdrosne dziewczęta z problemami podszywały się pod blogerki? Jakaś dziewucha założyła sobie sfałszowane, zduplikowane konto na Instagramie z moimi zdjęciami, załatwiłam to szybko i sprawnie. Ale gdy ktoś zacznie pisać o moim synu, przegryzę gardło.

O ile nie popieram nadawania dzieciom imion ośmieszających, nie pasujących do naszej kultury (nikomu nic nie zabraniam, bo co mnie to obchodzi, jak czyje dziecko ma na imię), to już kwestię ksywek powinniśmy zostawić w spokoju. Według mnie Omen nie jest ani obraźliwe, ani ośmieszające, a to są główne przesłanki, żeby była to ksywka dobra, oryginalna, wyróżniająca się na tle blogosfery. Widziałam już sytuacje, że ksywki blogerskich dzieci były takie same lub podobne i najzwyczajniej w świecie wszystko zaczęło mi się mylić. A Omen był pierwszy i chyba jedyny 🙂
PS: Muszę Was zawieść, drugie imię mojego syna również jest normalne.

Podsumowując ten krótki wywód: Polecam wszystkim więcej dystansu do siebie i swoich dzieci. Zapewniam też, że życie z większą dawką poczucia humoru i przyjmowanie go z przymrużeniem oka, jest o wiele przyjemniejsze niż sztywnodupctwo.

Pozdrawiam, miniaturowa Matka Omena.

Ave, szatan zło i cukierki!

(Visited 875 times, 1 visits today)
 • Pingback: To nie dla takich jak ty, ty nie powinnaś... - Pani Miniaturowa()

 • Kasia

  Mój mąż ma na imię Damian 🙂 a syna nazwaliśmy Józef…i ma tylko jedno imię, bo wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju….

 • Pingback: Poprawni na maxa - czy zwracać uwagę cudzym dzieciom? - Pani Miniaturowa()

 • U nas jest Duduś albo Tuptuś, babcia z początku marudziła, ale ostatecznie jakoś to przełknęła. Myślę, że te ksywki z czasem rosną razem z dzieckiem i stają się poważniejsze. Natomiast jeżeli chodzi o imiona to mogę przytoczyć taki żart: -Mamo, mamo, dlaczego nie możemy obchodzić Halloween? – Bo to nie jest polskie święto, Brajanku…”

 • Ksywka super moim zdaniem i to całkiem śmieszne, że ktoś pomyślał, że tak nazwałaś dziecko. Ale jeśli nawet, to w sumie Twoja sprawa – no chyba, że ktoś będzie z tego czerpał inspiracje do nadania oryginalnego imienia własnemu dziecku 😉

 • Ewelina Rola

  Super ksywka 🙂 a ludzie czasem nie maja poczucia humoru

 • Pingback: Mama, dlaczego jesteś taka mała? - Pani Miniaturowa()

 • Pingback: Drugie imię - tradycja czy fanaberia? - Pani Miniaturowa()

 • Joanna Małgorzata Mikulińska

  No i dobrze!
  Wg mnie Omen może być zły i dobry więc o co tyle szumu? Może być Omena (jak się nie mylę prezenterka w telewizji) to czemu nie Omen?
  Ja się szczerze przyznaję, że najpierw jak pisałam o synu na blogu to (i na blogu nadal tak robię) staram się używać ksywki. Powoli odeszłam od Kluska na rzecz Isia, ponieważ usłyszałam od rodziny, że Klusek to już nie wypada itd. a Iś bo jak czegoś chciał to w momencie wybierania ksywki właśnie coś pokazywał krzycząc „Iś, iś!” Więc tak zostało.
  Niestety, na kanale YT już mi się nie udaje z tą prywatnością. Sama się czasem mylę, albo przy nagrywaniu gdzieś ktoś rzuci do dziecka po imieniu i nijak nie ominę tego.

  Bardzo popieram prywatność dziecka. Można opowiadać zabawne historie, ale nie trzeba od razu wrzucać fotki kąpiącego się golasa w jakiejś np balii. Wszystko ma swoje granice, także internetowy ekshibicjonizm.

 • Ola Kierska

  My na młodego mówimy Pini albo Grzyb. A ma na imię Antoni. 🙂

 • Mama notuje

  Widziałam to i omg -ludzie serio mają tak nudne życie, że robią gównoburze o takie rzeczy? Ja z problemem dziwnych imion mam doczynienia na co dzień. Mieszkamy za granicą, więc nasze dziecko o polskim imieniu – dziwne tutaj, dziecko z miejscowym imieniem – dziwne dla rodziny. No nie dogodzisz 🙂

 • Ale z Ciebie DIABELSKA mamuśka haha:)

 • Poważnie ktoś nie zrozumiał, że Omen to pseudonim ? :):) Wiesz nie przejmuj się komentarzami, że zwariowałaś – to znaczy że blog robi się popularny 🙂

 • Dodałem PS w tym poście 🙂 Wybacz, nie pomyślałem, że ktoś może zwrócić na to uwagę 🙂

 • O widzisz, serio to ktoś wziął za imię? 😀 na syna wołamy Amo czy Amok (bo ma Amon na imię), ale zdarza się też Żołnierzyk, Krewetka czy Dzięciołak (to w sumie jak był mniejszy). A Córa jest Kuka. Bo fajnie, co nie? 😀

 • na moją Anię mówimy Młoda 😀 nie jest to wyjątkowe i oryginalne ale jest nasze i tyle 🙂

 • oj tam, Segritta ma Conana, a mój nazywa się Kebabek 😉

 • Maluch w domu

  Widziałam tą dyskusję dot. Omena 😛 Szczerze mówiąc ani przez chwilę nie pomyślałam,zero prawdziwe imię 🙂 Toż to można na dziecko wołać Angel a Omen to już nie?
  A jedna prezenterka tv ma damską wersję tego „imienia” i nikt w niej szatana nie upatruje 😛

 • Ja mam Fefina i Panienkę Polyannę więc nazwanie syna Omen wydawało mi się zupełnie normalne 😀

  • My baaaardzo długo mówiliśmy na młodego Tuti TamTam, bo nie umiał powiedzieć Chudy Damian i tak to mniej więcej brzmiało, jak mówił sam o sobie 😀

 • Ewelina

  Can’t get enough of reading you, Little Mi. God bless and Ave Omen 🙂

  • Dziękuję ^^ kto by pomyślał, że dziwne komentarze na fejsie staną się inspiracją do napisania takiej notki.

 • Ale jak idzie pani z Alanem, Brajanem i Dżenifer, to jest w porządku. Jak się na takim tle wyróżnia Omen? Jest damskie imię Omena, też się kojarzy z szatanami?
  Ech, ludzie… Brak im poważnych problemów to się do pierdoły przywalają.

 • Właśnie widziałam coś wczoraj na fanpejdżu o Omenie i zastanawiałam się, o co chodzi, bo na BlogOjciec nie mogłam się dokopać do komentarzy 😀 ale zachwycają mnie ludzie, którzy myślą, że to na serio, matko, mi to nigdy przez myśl nie przeszło, a czytam Cię jakiś rok z przerwami 😀