Starsza Siostra Radzi

Mity na temat rankingu najbardziej wpływowych blogerów Jasona Hunta

Kilka dni temu Tomek Tomczyk, czyli Jason Hunt (dawniej Kominek), opublikował ranking najbardziej wpływowych blogerów 2018 roku. W 2017 roku zostałam wymieniona wśród Wschodzących Gwiazd blogosfery, to była najmilsza niespodzianka gdy tkwiłam na L4 po operacji, uwięziona w domu. W tym roku z nie mniejszym zdziwieniem dowiedziałam się, że trafiłam do brązowej dziesiątki rankingu. Wymieniona tuż obok Krystyno Nie Denerwuj Matki, Matki Wariatki, Nieperfekcyjnej Mamy, Andrzeja Tucholskiego, czy Codziennie Fit. Wokół rankingu krążą różne mity, prawdy i gównoprawdy. Pora się z nimi rozprawić.

Mit 1. Za miejsce w rankingu trzeba zapłacić

Gdy ludzie przestaną szerzyć teorie spiskowe na temat rankingu, Jason Hunt będzie musiał zwijać interes. Nie wiem co biorą ci ludzie, ale powinni się ze mną podzielić. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze! Otóż nie. Za miejsce w rankingu się nie płaci. A przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Będzie kurde przypał, jak Dżejson wyśle mi fakturę za tegoroczne miejsce w brązowej dziesiątce i przydzieli mi komornika za wyróżnienie w 2017 🙂

https://www.instagram.com/p/BkucyBQlKCn/

Mit 2. Trzeba kupować kursy Jasona, żeby trafić do rankingu!

To już jest teoria spiskowa level master i podziwiam osoby, które rozkminiają temat tak długo, aż wymyślą takiego klopsa. Nie musisz być kursantem, master blogerem, ani żadnym innym blow joberem, żeby trafić do rankingu. Poważka, chciałabym mieć tyle hajsu, żeby sobie lekką ręką płacić za wszystkie kursy, na które mnie akurat najdzie kaprys. Bo jest jeden problem – ja ich nigdy nie kończę.

Mit 3. Trzeba kupować książki Jasona…bla bla bla

Niektóre mity są wybitnie bezsensowne. Żadna książka nie da ci tego, co twa zajebista osobowość kolego! Blogować każdy może. Ale nie każdy umie inspirować i angażować swoich czytelników. Nie wiem, czy da się tego nauczyć z książek i kursów. Jak chcesz to wykup wszystkie, lecz trzeba je jeszcze przeczytać i zrozumieć! Życzę szczęścia wszystkim ambitnym uczniom 🙂

Mit 4. Do rankingu trafiają największe dupowłazy Tomka

Nie musisz należeć do fanklubu Dżejsona, aby trafić do rankingu. Nigdy nie przepadałam za towarzystwem osób, które opowiadając mi o Kominku fapały cicho pod stołem. Trzymam się dala od bożyszczy tłumów i z zasady nie podzielam zachwytów tłumu i wypowiadania się w samych superlatywach. Należy szanować ludzi i ich pracę, ale już niekoniecznie ślepo podążać za każdym ich słowem. Kolejna owca w stadzie? Nie, to nie ja. Chyba, że ta czarna, która stoi z boku i tylko się przygląda. 

https://www.instagram.com/p/BlJU1tNFU-s/

Mit 5. W rankingu znajdują się tylko ci blogerzy, którzy mają mnóstwo współprac

Jeżeli za dużo współprac uznamy zero współprac, albo łopatologiczne wytłumaczenie ludziom, czym jest program Dostępność+ to tak, trzeba mieć współprace. Ale tak serio to nie. Tomek nie ocenia stopnia skomercjalizowania Twojego bloga. I całe szczęście! Niektóre mity są bardzo szkodliwe, na przykład ten. To nie sztuka zeszmacić się za garść miedziaków. Nie możemy nagradzać blogerów za odbyte współprace, bo wtedy ludzie lecieliby na ilość, a nie jakość. 

Mit 6. Trafię do rankingu i wreszcie zostanę kimś!

Nope. Nie ma tak łatwo. Przez kilka dni ludzie będą się Tobą interesowali, może nawet kilka agencji zapuka do Twych drzwi, ale co będzie potem, zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Czy będziesz wytrwale pracował na utrzymanie swej pozycji, czy spoczniesz na laurach.

Mit 7. Musisz być dużym blogerem i mieć super staty!

Nic z tych rzeczy. O wartości blogera nie zawsze decydują cyferki. Wśród Wschodzących Gwiazd nie raz i nie dwa, występowały blogowe maluszki. Mogę się założyć, że w brązowej dziesiątce byłam najmniejszym blogerem z najmniejszymi zasięgami. Mam tyle fanów, co moi blogowi znajomi miewają udostępnień pod jednym postem 🙂 

mity

To by było na tyle. To tylko niektóre mity spośród tych, które do mnie dotarły w tym i zeszłym roku. Pamiętaj – nic ci tak nie zaszkodzi w blogosferze co kłamstwa, powielanie mitów i nieodpowiedzialne zachowania.

Napisz mi w komentarzu kim jesteś i dlaczego za rok powinnam zobaczyć Cię w rankingu najbardziej wpływowych blogerów 2019!

Pozdrawiam,
Pani Miniaturowa <– kliknij tutaj, aby przenieść się na mój fanpage

https://www.instagram.com/p/Bh0umvnFsF4/

Skip to content