MacierzyństwoStyl życia

Czas tylko dla Mamy!

„Czas tylko dla Mamy” to niezbędny składnik diety kobiet, które pragną zachować dobre zdrowie psychiczne.

Coraz częściej tracisz cierpliwość do dziecka? W pracy warczysz na ludzi, a mąż boi się do Ciebie zbliżyć? Czujesz, że nie masz już sił i najchętniej zwiałabyś z domu przez okno po związanych prześcieradłach? Jesteś gotowa zaprzedać duszę byleby tylko przez pięć minut pobyć troszkę sama? To już. To ten czas. Daj sobie na wstrzymanie Mamo!

Zrobiłaś już wszystko co było do zrobienia. Zadbałaś o dom, dziecko, męża i pracę, teraz pora odpocząć. To jest czas tylko dla Ciebie. Czas tylko dla Mamy. 

Zacznijmy od podstaw. Jak wyjść jak nie ma z kim zostawić dziecka? Błąd. Zawsze jest ktoś kto chętnie zaopiekuje się Twoim dzieckiem chociaż przez godzinkę, której tak bardzo teraz potrzebujesz. „Ten pan, który z Tobą mieszka” – mąż, partner, narzeczony, on też potrafi zająć się dzieckiem tylko boisz się dać mu szansę. Przełam się, nie daj się! On sobie da radę, dziecko chętnie spędzi czas z tatą, a Ty wreszcie zajmiesz się sama sobą.

Czy wspominałam już, że zasłużyłaś na swój czas tylko dla Mamy?!

Sytuacja nie pozwala? Są jeszcze dziadkowie, ciocie, rodzeństwo, kuzynki, koleżanki…naprawdę wśród tego grona jest chociaż jedna osoba, która poradzi sobie z dzieckiem. To nie wyprawa na Marsa, nie wszystko musi być perfekcyjnie, grunt żeby dziecko było zadowolone i żebyś wreszcie mogła wyjść. Bo oszalejesz. Zapewniam, że któregoś dnia po prostu nie wytrzymasz tego zaklętego koła praca-dom-dziecko-praca-dom-dziecko, nawet jeżeli kochasz je nad życie. I to wcale nie oznacza, że jesteś złą mamą tylko wiesz czym jest survival zwany macierzyństwem.

Udało Ci się zorganizować opiekę dla dziecka, co dalej? Zrób co zechcesz, byleby dotyczyło to Ciebie! Masz o siebie zadbać, masz sprawić sobie przyjemność. Odpocznij, zrelaksuj się, wyjdź do ludzi jeśli masz ochotę lub wręcz przeciwnie, zaszyj się w sypialni z kubkiem gorącego kakao i ulubioną książką. 

Daj się namówić na spotkanie z koleżankami, idź do kosmetyczki, fryzjera, weź gorącą kąpiel, idź do kina, na masaż, na cokolwiek, może nawet być pokaz kosmetyków, bo czemu nie? Daj się umalować, wysłuchaj wspaniałych inspirujących historii kobiet biorących udział w spotkaniu, wyjdź zadowolona. I gotowe! 

Tylko tyle trzeba, żeby choć odrobinę oderwać myśli od codziennych trosk, pozwól sobie zapomnieć, odpocząć, zrelaksować się. Podaruj sobie czas tylko dla Mamy. Zasłużyłaś na to, bo jesteś najlepsza!

Obiecujesz, że to zrobisz? Nie zapomnij napisać mi w komentarzu jak spędziłaś swój wolny czas.

Pozdrawiam,
Pani Miniaturowa <– Nie zapomnij polubić mnie Facebooku, dzięki temu nie przegapisz najnowszych postów Mamy takiej samej jak Ty – tylko Miniaturowej 🙂

Skip to content