Zdrada – kiedy może wystąpić?

Co to za bloger, który w kategorii “związki” pisze o zdradach, rozstaniach i problemach? Beznadziejny jakiś. Przecież ludzie żądni są romansów, pragną czytać, jak boski Alvaro i ponętna Chiquita spijają sobie miód z dziobków, a Kupidyn pada zmroczony potężną dawką miłości wirującej w powietrzu. Otóż razu pewnego rzeczywiście padł. Dostał z glana w twarz. Nie było fajerwerków, chórów anielskich, ani nawet pieprzonej tęczy. Za to była ona – zdrada. Skąd ona się wzięła?!

Jeszcze dobrze nie otrzepałaś z cycków brokatu pierwszej fali zauroczenia, a on już cię puścił w trąbę? I zamiast pogonić go w cholerę i iść napić się drinka, koniecznie chcesz znać powód – skąd zdrada w Waszym związku? Weź się ogarnij! Co za różnica – zdrada to zdrada. Czytałaś mój Samouczek Związkowy? Nie?! To na co jeszcze czekasz!

A jednak wróciłaś do tego wpisu? Dobrze już, chcesz znać powody to ja ci je przedstawię, ale tylko te “typowe”. Bo nikt nie wie co tak naprawdę siedzi w głowie Twojemu (byłemu już, mam nadzieję!) facetowi.

Zdrada. Z czym to się je i jak ten syf smakuje:

Problemy w związku – mityczne kłopoty w związku, kto ich nie miał, pytam? A jednak nie wszyscy z tego powodu zdradzają. Magia nie? Ludziom brak porozumienia między sobą, pieniędzy na rachunki, cierpliwości do dzieci, chwilowo nie potrafią ze sobą rozmawiać, a na dodatek jeden z partnerów stwierdza, że puszczenie się będzie doskonałym rozwiązaniem tych problemów. Geniusz! Na stos z nim…niech nie roznosi zarazy.

Brak seksu – wielu mężczyzn zdradę tłumaczy faktem, że kobieta skąpiła im seksu. Moim skromnym zdaniem:
– Jest to zrzucanie odpowiedzialności za swoje grzeszki na drugą osobę.
– Każdy facet zna inne metody rozładowania napięcia seksualnego.

– Lepiej byłoby porozmawiać z partnerką, co się dzieje, zamiast szukać panny do skoku w bok.
– Odpowiedzialny facet podszedłby do sprawy fachowo, zaproponowałby wizytę np. u ginekologa, bo długotrwały spadek libido nie jest naturalny u kobiety w kwiecie wieku.

Nuda – totalnie nie ogarniam ludzi, którzy zdradzają z nudy. Skoro według Ciebie coś jest nie tak, to dlaczego nie postarasz się tego zmienić? Zorganizować coś, zaplanować spędzenie wspólnie trochę czasu. Trzeba się więcej starać! W życiu nic nie spada samo z nieba. Tylko ptasie gówno…

Chęć zemsty – och, a więc nadal jesteś z kimś, kto według ciebie zasługuje na bycie zdradzanym, oszukiwanym i okłamywanym? A nie możesz chociaż raz być szczery, chociaż sam ze sobą i po prostu zakończyć ten bezsensowny związek? Teraz, natychmiast!

Charakter – tacy ludzie byli dla mnie niczym mityczny jednorożec, póki mi samej nie trafił się taki okaz. Wszystko co się dało i nie uciekło na drzewo musiało być zaliczone…każda jedna: młoda, stara, chuda, gruba, za darmo, za drobniaki…ze zdradą ci do twarzy kochana. Smutne to to było niemożebnie, a ja patrzeć nie mogę na cudze nieszczęście, bo ja wiecie – taka współczująca jestem. Spuść psa ze smyczy, niech leci i nie wraca, jak mu tęskno za kawalerskim stanem.  

Po przeczytaniu tego wpisu, gdy już wiesz, albo raczej: domyślasz się, dlaczego cię zdradził, podejmij za niego poważną męską decyzję. Wytrzyj smarki w rękaw, skończ wyć do waszych wspólnych zdjęć, spakuj w worki na śmieci wszystko co ci go przypomina i weź wreszcie życie w swoje ręce. Jeśli chcesz to wybacz i pozwól mu wrócić. Ale wtedy już nie wracaj do mnie, by mi się wyżalić, że znów cię zdradził… 

Kto kocha – nie zdradza


 Pani Miniaturowa – polub mój fanpage na facebooku!

Skip to content