Styl życia

Plan Twojego życia – kto jest jego autorem?

Każdy z nas ma do zrealizowania pewien plan. A mianowicie plan swojego życia. Wiesz co mnie najbardziej ciekawi? Kto jest autorem Twojego? Bóg? Przeznaczenie? Ślepy los? Twoja matka?! Bo ja szczerze powiedziawszy życzyłabym sobie i Tobie, abyśmy to my były autorkami naszego planu. To co, zmieniamy?

Zostań autorem planu swojego życia!

Bierz długopis, ołówek lub grubego czarnego markera i przekreśl wszystko to, co nie pasuje do Ciebie. Wszystkie oczekiwania ludzi co do Twojego wyglądu, ubioru, zachowania, pracy, a nawet grona znajomych, które ktoś Ci narzucił wbrew Twojej woli. Przekreśl to lub zamknij w nawias, ogarniesz to później. 

Chciałabym żebyś przestała dryfować wraz z prądem w oceanie życia. Chcę żebyś zeskoczyła z tratwy, a zbudowała sobie jacht, urządziła go wedle uznania i na nim spędziła resztę podróży w wygodzie. To proste. Wystarczy chcieć odmienić swój życiowy plan. 

Chcieć to móc!

Poprawmy nieco ten scenariusz. Skreślmy wszystkie „nie mogę”, „nie dam rady”, „nie uda mi się”, „nie potrafię”.

Starasz się o pracę? Ani mi się waż więcej mówić na głos „Na pewno jej nie dostanę„, bo tam do Ciebie przyjadę i dam Ci miotłą po głowie. Taka ze mnie czarownica! Chcę żebyś spojrzała w lustro i powiedziała sobie: Jestem gotowa dostać tę pracę! A jak nie tę, to szybko znajdę inną! Na rozmowę pójdę z uśmiechem!

Nigdy więcej nie mów: Jestem brzydka. Nic mi się w sobie nie podoba. Pamiętaj o mojej miotle, znów dostaniesz po głowie. Nie wygląd czyni człowieka. Coś Ci się bardzo nie podoba? Zacznij od małych zmian, krok po kroku uda Ci się poprawić to co zechcesz. Tylko musisz chcieć to ZROBIĆ, a nie tylko o tym myśleć.

Skończ narzekać, że nikt Cię nie lubi i nie masz koleżanek. Pora wyjść z domu lub zmienić grono ludzi, którzy Cię otaczają, a nowi znajomi się znajdą! Nie stój z boku milcząc i przegryzając wargę. Zagadaj, uśmiechnij się, nie wstydź się. Oj wiem, że to trudne, ale ja też kiedyś musiałam się przełamać, zmusić wręcz, by podejść. I zrobiłam to. Teraz Twoja kolej! Fruń! Dalej zawstydzona? Jest jeszcze internet, lecz wolałabym żebyś ludzi poznawała na żywo.

A co to znaczy „nikomu się nie podobam„?! Bierz tego grubego markera, skreślaj to szybciutko. Co Ty mi tu za bzdury pleciesz, każdy prędzej czy później odnajdzie swoją drugą połówkę i to nie jest urywek Utopii, tylko prawda! Dalej burczysz pod nosem, że jesteś za brzydka, żeby z kimś się umówić? Ty uparta babo! Każda potwora znajdzie swego amatora, teraz Ci lepiej? Nie? To wróć do podpunktu o wyglądzie, ogarnij co Ci tam trzeba i ruszaj na łowy! 

Przejdźmy do następnego punktu w Twoim planie. „Chciałabym nauczyć się szyć, grać na gitarze i więcej jeździć na rowerze„. Dziewczyno do jasnej anielki, na co Ty jeszcze czekasz?! Na amnestie? Na zbawienie, fanfary i czerwony dywan? Chcieć to móc! Internety Ci pomogą we wszystkim, szukaj, szperaj, dowiaduj się. COŚ TY POWIEDZIAŁA?! CO TO MA ZNACZYĆ „NIE DAM RADY?!” GDZIE MOJA MIOTŁA! Zobaczysz jak Cię trzasnę… Jak masz nie dać rady skoro ja wiem, że Ci się uda. Słuchaj bejbe zmieniamy Twój życiowy plan. To Ty jesteś jego autorką, więc wszystko co w ni zapiszesz to się spełni, zostanie wykonane, rozumiesz?

Skreśl ze słownika: „nie umiem”, „chyba nie powinnam”, „jestem na to za stara”, „a co powiedzą rodzice”, „brak mi na to czasu”, „są lepsi ode mnie, którzy powinni to robić”, a wszystko pójdzie jak z płatka!

Dopisz na czerwono: „umiem”, „potrafię”, „dam radę”, „poradzę sobie”, „wygram”, „poprawię się”, „nauczę się”, „zdam”, „poznam kogoś”, „dostanę pracę”, „jestem piękna!”, „mam uroczy uśmiech!”, „jestem niezwykła”, „to moje życie, a ja jestem jego panią!”, „uda mi się”, „mogę wszystko!”.

Skończ mówić „nie”, zacznij mówić „tak”. Bo chcieć to móc! Zostań autorką swojego życia! Przeredaguj swój plan!


Polub mój fanpage na facebooku – Pani Miniaturowa

Skip to content