Związki

Wylecz złamane serce – 7 sposobów

Rozstania dla wielu z nas bywają bardzo bolesne i długo nie możemy się z nimi pogodzić. Wylecz złamane serce czym prędzej, by móc znów wrócić do świata żywych!

Są ludzie, którzy doskonale radzą sobie po rozstaniu i prowadzą szczęśliwe i satysfakcjonujące życie singla. Niestety nie każdy tak potrafi. Osoby, które niedawno rozstały się z partnerem, w okresie około walentynkowym, czują się gorzej niż zwykle. Te wszystkie serduszka, miłosne posty, różowe słitfocie, napotykane na każdym kroku, obściskujące się pary jedynie potęgują poczucie samotności.

Pragnę pomóc Wam wrócić do życia po związku.
Wam – osobom świeżo po rozstaniu, rozwodzie, stracie bliskiej osoby. Wychodzę Wam naprzeciw i podaję pomocną dłoń. Kiedyś i ja potrzebowałam tej pomocy. Awansowałam wtedy z narzeczonej na samotną mamę, bo zrozumiałam, że nie każdy mężczyzna jest stworzony do życia rodzinnego. A wierność była dla mnie ważniejsza niż zgrywanie fałszywych pozorów przed obcymi ludźmi.

Wylecz złamane serce

1.Słuchaj znajomych – pozwól się pocieszać

Doskonale wiem jak to jest, gdy na początku człowiek potrzebuje pobyć troszkę sam ze sobą, żeby móc opłakać co ma do opłakania. Nie masz ochoty nikogo widzieć, nie chcesz z nikim rozmawiać, a każda osoba, która próbuje cię pocieszyć strasznie cię irytuje. Myślisz, że robi to na siłę i lituje się nad Tobą na pokaz, co jeszcze bardziej pogarsza Ci humor. Ale nie zawsze tak jest. Naprawdę istnieją ludzie, którzy są Twoimi przyjaciółmi, tylko jeszcze o tym nie wiesz. To co czują jest prawdziwe i na serio starają się Ci pomóc, pocieszyć cię. Pozwól się pocieszać. Wysłuchaj co Ci mają do powiedzenia. Nie zamykaj się na nich. Tylko nie daj się zagłaskać i wpychać w jeszcze większego doła. Pocieszanie jak krytyka – musi być konstruktywne! 

 2. Pamiętaj, że nie jesteś sam/a

To prawda, że w trakcie trwania związku troszkę zaniedbujemy niektórych znajomych. Choć staramy się sprawiedliwie dzielić czas między partnera, a przyjaciół, nie zawsze nam to wychodzi. Nikt nie jest doskonały. Ale prawdziwi przyjaciele świetnie rozumieją dlaczego tak robisz, dlatego przyjmą Cię z powrotem z otwartymi ramionami. Oni tam są i czekają na Ciebie. Idź i spotkaj się z nimi. Porozmawiajcie, powspominajcie dobre czasy, odbudujcie Wasze relacje, a pustka w Twoim sercu sama się zapełni. Przyjaciele to skarb, nie zapominaj, że go masz!

3. Zajmij się czymś ważnym

Wielu ludzi po rozstaniu orientuje się jak dużo czasu pochłaniał im związek. Zostajemy (mniej lub bardziej) sami, z mnóstwem wolnego czasu, który trzeba jakoś spożytkować. Zamiast siedzieć i opychać się bombonierkami jak filmowa Bridget Jones, zrób coś ważnego dla świata. Pokaż, że jeszcze jesteś potrzebny! Zacznij działać charytatywnie, udzielaj się w lokalnej społeczności, zainteresuj się współpracą z jakąś fundacją, zaopiekuj się zwierzakiem ze schroniska. Znajdź misję, dla której możesz działać. Niech Twoje życie nabierze zupełnie nowej wartości. Pokaż światu jak wiele uśmiechu możesz mu dać, a świat odwdzięczy Ci się tym samym.

4. Zrealizuj receptę ode mnie

Proszę, oto przepisuję Ci receptę na cukiereczka. Niech ten cukierek będzie Twoją tabletką przeciwbólową, na silny ból serca i zranionej duszy. Niech Ci osłodzi to gdzie wylano za dużo goryczy. Wylecz złamane serce. Ale pamiętaj, zjedz tylko jednego! Nie chcemy przecież, żeby za miesiąc problem z samotnością przeobraził się w problemy z zębami.

5. Odetnij się od złych emocji

Wiem jakie to trudne, ale postaraj się wyłączyć negatywne emocje. Być może czujesz, że to niemożliwe i chyba nigdy w życiu już nie będziesz szczęśliwy, ale ja wiem, że to nieprawda. Wkrótce Ci minie, zaczniesz nowe życie, a w Twojej głowie zawitają pozytywne myśli. Musisz jedynie przestać rozpamiętywać. To trudne, ale będzie Ci o wiele lżej, gdy przestaniesz dobijać się smutnymi myślami, wspominaniem ostatniej rozmowy, ostatniej kłótni i chwili Waszego rozstania. Skończ o tym myśleć, bo wpędzisz się w chorobę. Zajmij swoje myśli czymś przyjemnym, choćby była to najgłupsza czynność na świecie.

6. Poczytaj coś

Najlepiej książkę, i to jakąś dobrą książkę.  Pozwól jej się pochłonąć, żyj razem z jej bohaterami, przeżywaj przygody wraz z nimi, to pomoże Ci oderwać myśli od przykrych spraw. Tylko błagam, nie czytaj romansidła!

7. Przytul kogoś

Przytul kogoś ważnego dla Ciebie. Już, teraz, natychmiast. Pozwól organizmowi przypomnieć sobie, jak produkuje się oksytocynę – hormon dobrego samopoczucia. Ten „narkotyk” jest doskonałym remedium na chandrę, a na dodatek jest całkowicie legalny! Idź i sam się przekonaj jak szybkie jest jego działanie! Tylko uważaj, potrafi uzależnić : )

Doskonale pamiętam jak nie wierzyłam w żadne słowo pociechy, a tego rodzaju wpisy wzbudzały we mnie jedynie poirytowanie i wydawanie z siebie dzikich prychnieć, których nie powstydziłby się żaden kot. Też myślałam, że chyba nic już mnie nie będzie w stanie pocieszyć. Ale czas leczy rany. Ty nie czekaj, idź wylecz złamane serce. Bądź dzielny i myśl pozytywnie. Skorzystaj z moich sposobów, lub sam z pomocą przyjaciół, wypracuj swoje. I nie zapomnij podzielić się nimi w komentarzu!

Nie zapomnij polubić fanpage Pani Miniaturowa, aby pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie!

Skip to content