Związki

Symptomy dobrego związku

Symptomy dobrego związku

Pokazujesz swoje prawdziwe uczucia – co jak co, ale przed partnerem nie powinnaś się wstydzić tego co czujesz. On to szanuje i docenia, a negatywne uczucia toleruje. Nie musisz nic udawać.

Wybaczasz szybko i szczerze – przecież chcesz kochać, a nie się gniewać i złościć. Uczucie jest silniejsze od tego co czujesz po sprzeczce, czy nieporozumieniu. Naprawdę wybaczasz mu to co przeskrobie, a On wybacza Tobie Twoje potknięcia.

Kompromisy nie oznaczają, że jesteś słaba – On robi coś dla Ciebie, Ty robisz coś dla niego. Nigdy nie czujesz się pokrzywdzona idąc z Nim na kompromis. Wiesz, że warto czasem ustąpić.

Związek mobilizuje Cię do zmian i rozwoju – chcesz być dla Niego lepsza, uczyć się nowych rzeczy, by móc go zaskakiwać lub spełniać jego marzenia. Przenosicie relacje na nowe poziomy.

Uczy zaufania – nie czujesz potrzeby kontrolowania Go, gdzie jest, co robi, z kim spędza ten czas, po prostu nie musisz. Ty wiesz, że możesz być Go pewna. Już nie musisz się niczego bać.

Nieporozumienia są nieuchronne – oboje jesteście tego świadomi i przygotowani na to, że czasem może coś zazgrzytać. 

Pozwalacie sobie czasem zatęsknić – już jedno nie strzeże zazdrośnie drugiego i pozwala bez zbędnych wyjaśnień wychodzić i porobić swoje sprawy samemu. Bez bycia nękanym telefonami z żądaniami zdawania relacji.

Przyznajecie się do słabości – każde z Was ma czasem chwile słabości, pewne wady, czy delikatnie mówiąc „niedociągnięcia charakteru” – w związku nie ma miejsca na ukrywanie tego. Znacie się jak dwa łyse konie, nie wstydzicie się siebie.

Akceptujecie siebie – przyjmujecie się takimi jakimi jesteście naprawdę. Nie próbujecie zmieniać się nawzajem. Nie naprawiacie na siłę.

Wymagacie od siebie tyle samo – żadne z Was nie żąda od drugiego więcej niż samo może dać. Traktujecie się na równi, sprawiedliwie.

Co dopisałabyś do tej listy? Jakie są symptomy dobrego związku według Ciebie?

Pozdrawiam,
Pani Miniaturowa

 

 

 

Skip to content