Symptomy dobrego związku

Symptomy dobrego związku

Pokazujesz swoje prawdziwe uczucia – co jak co, ale przed partnerem nie powinnaś się wstydzić tego co czujesz. On to szanuje i docenia, a negatywne uczucia toleruje. Nie musisz nic udawać.

Wybaczasz szybko i szczerze – przecież chcesz kochać, a nie się gniewać i złościć. Uczucie jest silniejsze od tego co czujesz po sprzeczce, czy nieporozumieniu. Naprawdę wybaczasz mu to co przeskrobie, a On wybacza Tobie Twoje potknięcia.

Kompromisy nie oznaczają, że jesteś słaba – On robi coś dla Ciebie, Ty robisz coś dla niego. Nigdy nie czujesz się pokrzywdzona idąc z Nim na kompromis. Wiesz, że warto czasem ustąpić.

Związek mobilizuje Cię do zmian i rozwoju – chcesz być dla Niego lepsza, uczyć się nowych rzeczy, by móc go zaskakiwać lub spełniać jego marzenia. Przenosicie relacje na nowe poziomy.

Uczy zaufania – nie czujesz potrzeby kontrolowania Go, gdzie jest, co robi, z kim spędza ten czas, po prostu nie musisz. Ty wiesz, że możesz być Go pewna. Już nie musisz się niczego bać.

Nieporozumienia są nieuchronne – oboje jesteście tego świadomi i przygotowani na to, że czasem może coś zazgrzytać. 

Pozwalacie sobie czasem zatęsknić – już jedno nie strzeże zazdrośnie drugiego i pozwala bez zbędnych wyjaśnień wychodzić i porobić swoje sprawy samemu. Bez bycia nękanym telefonami z żądaniami zdawania relacji.

Przyznajecie się do słabości – każde z Was ma czasem chwile słabości, pewne wady, czy delikatnie mówiąc „niedociągnięcia charakteru” – w związku nie ma miejsca na ukrywanie tego. Znacie się jak dwa łyse konie, nie wstydzicie się siebie.

Akceptujecie siebie – przyjmujecie się takimi jakimi jesteście naprawdę. Nie próbujecie zmieniać się nawzajem. Nie naprawiacie na siłę.

Wymagacie od siebie tyle samo – żadne z Was nie żąda od drugiego więcej niż samo może dać. Traktujecie się na równi, sprawiedliwie.

Co dopisałabyś do tej listy? Jakie są symptomy dobrego związku według Ciebie?

Pozdrawiam,
Pani Miniaturowa