Styl życia

Remont? Zacznij od siebie!

Wiosna ruszyła z kopyta, a wraz z nią Polacy tłumnie ruszyli do marketów budowlanych i sklepów z dekoracjami. Każdy chce mieć piękne mieszkanie, balkon, domek, czy ogródek, dlatego częstym rozwiązaniem jest remont. Nikt nie zaprzeczy, że ładne otoczenie poprawia nastrój, a może warto by było zacząć choć raz od siebie?

W zdrowym ciele zdrowy duch, w tym powiedzonku tkwi coś więcej niż ziarno prawdy. To drzewo, które od korzeni aż po koronę najmłodszych, najzieleńszych listeczków niesie za sobą wspaniałą radę dla każdego. Skupmy się czasem na sobie, aby później móc wziąć się za poprawę bądź upiększanie naszego otoczenia.

Remont? Zacznij od siebie!

Piwnica – sezon na sandałki i klapki już się zbliża. Upewnij się, czy twoje stopy są gotowe by ujrzeć światło dzienne. Warto odwiedzić profesjonalną pedicurzystkę, która zadba o ich piękno. Natomiast doświadczony podolog zajmie się zdrowotnym aspektem pielęgnacji twoich stóp.

remont piwnica

 

Hol – czyż nogi nie pełnią swego rodzaju funkcji reprezentatywnej, jak to pomieszczenie? Warto zaopatrzyć się w porządny depilator, by komplement: „masz nóżki jak sarenka” dotyczył wyłącznie ich zgrabności, a nie niechcianego owłosienia : ) Przeprowadź remont!
remont korytarz

Schody – schody to ja mam przed sobą, widząc te radosne pociążowe/pozimowe/popiwne/posłodyczowe fałdeczki wesolutko podskakujące przy każdym kroku. To już ostatni dzwonek, aby zabrać się za ćwiczenia, a także zainteresować się nieco innymi „sałatkami warzywnymi” niż pizza i keczup ; ) Grunt to zbilansowana dieta!
remont brzuch

 

Sypialnia – każdy maluszek (ten już brodaty również) wie, że najlepiej śpi się na mamusinym/żoninym biuście. Pamiętaj o regularnym badaniu piersi. O tym jak należy to robić przeczytasz na przykład tutaj. Myślę, że twój chłopak lub mąż bardzo chętnie Ci pomoże : ) Kobiecy biust lubi delikatne traktowanie, dlatego wszelkie zabiegi pielęgnacyjne wykonuj powoli i dokładnie. Piersi bardzo lubią masaż, tutaj znów nieoceniona będzie pomoc twojego mężczyzny… lub przyjaciółki. Od czasu do czasu nie zaszkodzi też delikatny peeling dekoltu.remont biust

 

Salon to właśnie to pomieszczenie najczęściej pokazujesz rodzinie i gościom, dlatego warto zadbać o jego piękny wygląd. Mowa oczywiście o twarzy! Jest Twoją wizytówką, nie zapominaj o tym! Choć w porównaniu do reszty ciała jest znacznie mniejsza, jest to całkiem spore pole do popisu. Skóra, usta, zęby, oczy, wszystkie zasługują na twoją uwagę. Przeprowadź ich remont (nie mam na myśli operacji plastycznej!). Najlepiej powierzyć się specjalistom, chyba, że posiadasz ten wspaniały gen kobiecości, który znacznie ułatwia naukę umiejętnego dobierania kosmetyków do swojej cery i jej problemów. Ja wolę oddać się w ręce mojej ulubionej kosmetyczki, która o wiele lepiej ode mnie wie, czego trzeba mojej buzi : )remont makijaz

Strych – warto, aby był uporządkowany. Nikt nie lubi potykać się o niepotrzebne nikomu graty. Włosy są jednym z najwdzięczniejszych atrybutów kobiecości. Swym pięknem zdobywają spojrzenia nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Wiele pań wiosnę zaczyna od zmiany fryzury lub jej koloru. Nie jestem zwolenniczką nadmiernego majstrowania przy włosach, o czym pisałam już tutaj. Oczywiście moje podejście do włosów jest zbyt…restrykcyjne, czy to dobre słowo? Aczkolwiek uważam, że zawsze warto zadbać o ich doskonałą kondycję, by nie były przesuszone, przetłuszczone, z rozdwajającymi się końcówkami itp. Najlepiej odwiedzić sprawdzoną fryzjerkę lub dobrą drogerię, w której możesz zasięgnąć porady specjalistki.remont wlosy

To co, gotowe na remont? Aha i nie zapomnijcie o odpowiednią atmosferę w waszym „domu”. Remont może dotyczyć nie tylko naszego wyglądu, ale i samopoczucia, podejścia do życia. Wszak nic nie poprawia tak jakości naszego życia, jak pozytywne myślenie, uśmiech i spokój ducha.

Pozdrawiam niedzielnie – Wasza Pani Miniaturowa

Skip to content