Nigdy za to nie przepraszaj!

Ktoś ma problem z tym, że nie wyrabia przy Tobie z zazdrości? Nigdy za to nie przepraszaj! To, że jesteś piękna, zadbana, inteligentna, wykształcona, a Twoje życie zdaje się być innym ludziom jednym wielkim niekończącym się pasmem sukcesów, nie znaczy, że powinnaś czuć się z tym źle! Cudza zawiść, wyrzuty sumienia innych ludzi, że nie mogą, nie chcą lub nie potrafią być tacy jak Ty, to nie Twoja wina! To nie Twój problem! Nie jesteś im absolutnie nic winna! Dobrze wiesz, że nic Ci samo nie spadło z nieba, a wszystko co Cię spotkało, zostało okupione Twoją ciężką pracą, miesiącami wyrzeczeń i wieloma latami nauki oraz zbierania doświadczeń – nigdy za to nie przepraszaj! Niech nie będzie Ci przykro, że osiągnęłaś sukces!

Nigdy za to nie przepraszaj!
 1. Jesteś ładna – To nie grzech, że jesteś ładna. Nie pozwól sobie wmówić ludziom, że przez to jesteś gorsza. Nieprzeciętna uroda nie sprawia, że automatycznie stajesz się głupsza od reszty społeczeństwa. Gdy ktoś ma Ci za złe, że w życiu masz łatwiej, rzekomo tylko dlatego, że masz ładna buzię – olej go. To jego problem, nie Twój.
 2. Znasz swoją wartość – Wiesz na co Cię stać i ile jesteś warta. To ułatwia podążanie przez życie. Nikt i nic nie ma prawa potępiać Cię za to, czy mówić Ci, że jesteś bezwartościowa.
 3. Jesteś kobieca – Emanujesz naturalną, niewymuszoną kobiecością, czego chcieć więcej? Jeżeli ktoś nie czuje się w Twoim towarzystwie komfortowo powinien zmienić towarzystwo, a nie próbować na siłę zmieniać Ciebie!
 4. Masz jasno określone cele i dążysz do ich realizacji – Człowiek bez celu jest jak statek bez steru. Nie wie dokąd płynąć. Ty wiesz co chcesz osiągnąć i konsekwentnie dążysz do celu. Nie wpadnij w pułapkę fanatyzmu – po trupach do celu? To nie jest ścieżka, którą chcesz kroczyć!
 5. Jesteś mądra i masz swoje zdanie – I ludziom się to nie podoba, bo wolą głupiutką, uległą szarą myszkę, która będzie się ich słuchała z pokornie pochyloną głową. Posłuszeństwo, uległość, przyzwolenie, aby to inni decydowali o Tobie? Nigdy! Natychmiast wykreśl te wyrazy ze swojego słownika.
 6. Jesteś zorganizowana i panujesz nad swoim życiem – Ustaliłaś, że będziesz coś robić zgodnie z planem, wedle reguł, które sama stworzyłaś. Nie zmieniaj zdania na czyjś rozkaz. Nie burz porządku, który zbudowałaś wokół siebie, by ustawiać go pod kogoś innego. Tylko ludzie, na których Ci najbardziej zależy są warci zmiany Twoich planów. Tylko ich dobro.
 7. Twoje priorytety są TWOJE – Nigdy nie przepraszaj za to, że chcesz spełniać SWOJE marzenia i samodzielnie decydować, o tym co jest dla Ciebie najważniejsze. Zapomnij o tym czego oczekują od Ciebie inni. Bądź najlepszą wersją siebie, którą widzisz w wyobraźni Ty, a nie Twoi znajomi, rodzina, czy przyjaciele. Idź za głosem serca.
 8. Jesteś opiekuńcza – I to jest wspaniałe. Potrzeba nam więcej takich ludzi jak Ty, którzy podejdą do brudnej, kudłatej kupki nieszczęścia znalezionej w przydrożnej kałuży i wezmą ją ze sobą do domu. Troskliwość nie jest wadą. To, że jesteś dobra, nie znaczy, że jesteś słaba! Chęć dbania o innych to cudowna cecha, która czyni Cię dobrym człowiekiem.
 9. Jesteś świadoma swojego seksapilu – Masz prawo być zmysłowa i seksowna – jesteś kobietą! Świadomość tego dodaje Ci pewności siebie, której każdy z nas potrzebuje do prowadzenia szczęśliwego, satysfakcjonującego życia.
 10. Jesteś liderką – Masz silny charakter, jesteś charyzmatyczna i masz odwagę ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje. Jesteś zdolna do prowadzenia za sobą tłumów. Ludzie Cię potrzebują.
 11. Jesteś silna, niezależna ale i delikatna, wrażliwa i obdarzona intuicją – Zawierasz w sobie wszystkie cechy, które sprawiają, że kobiety są jedyne w swoim rodzaju. Czy to coś złego? Nie! I nigdy nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej.
 12. Jesteś całkowicie sobą – Stać Cię na luksus bycia sobą. Nie musisz uginać się pod niczyim naciskiem. Nie musisz zmieniać się wedle gustów ludzi, którzy Cię otaczają. Jesteś sobą. Nigdy za to nie przepraszaj, bo to tak jak gdybyś przepraszała za to, że istniejesz.

Jeżeli kiedykolwiek spotkałaś ludzi, którzy wymusili na Tobie przeprosiny za cokolwiek co zawiera powyższa lista, powiedz im soczyste – pieprzcie się! Dlaczego masz się czuć źle sama ze sobą? Z tym co masz, co zdobyłaś i osiągnęłaś swoją ciężką pracą? Jesteś silną i niezależną kobietą, jesteś królową Twojego życia, nie potrzebujesz w swoim otoczeniu ludzi, którzy próbują Cię zdetronizować. Nigdy nie przepraszaj za bycie najlepszą wersją siebie. Za bycie jedyną w swoim rodzaju!

A teraz idź i podbijaj świat dalej kobieto! 


Pani Miniaturowa – niepełnosprawna, niskorosła kobietka o ciętym języczku i olbrzymim poczuciu humoru. Odwiedź mój fanpage, a następnie dodaj mnie do obserwowanych w:
Google+ Pani Miniaturowa
Instagram Miniaturowa.pl
Twitter Pani Miniaturowa

Klikaj w pogrubione! 🙂

 

Skip to content