Długie włosy, a na co to komu?

Jeżeli raz na jakiś czas, ktoś nie czepi się moich włosów, jak rzep psiego ogona, to zaczynam się martwić. Wiele rzeczy może wyprowadzać ludzi z równowagi psychicznej, o ile kiedykolwiek taką posiadali. Czy wiesz, że do sprawców rozedrgania emocjonalnego należą również długie włosy? Kto by przypuszczał… przecież trzydziestolatka… i długie włosy? Na co to komu! Toż to ściąć trzeba, czepiec nałożyć i różańce na zapiecku klepać…

Długie włosy, na co to komu?

1. Bo nie jestem bogata

Nie mam czym szastać, kumasz? To chociaż włosami sobie machnę, a co mi tam. Na szczęście znam przepis, jak w trzech krokach stać się sławną i bogatą blogerką. Chcesz? Kliknij tutaj. Nie tutaj. Tam.

2. Kamuflaż bojowy

Zapuszczasz długie włosy i puszczasz zasłonę dymną… w sensie ukrywasz duży tyłek. Piąta opona pod mostkiem, i bynajmniej nie rozmawiamy o wizycie u mechanika, też przestaje być problemem. Przerzucasz długie włosy do przodu i chowasz oponę na zimę. Cudze dzieci płaczą na Twój widok, a psy chowają się do budy? Twarz też możesz zasłonić. 

długie włosy kamuflaż

3. Będę grała w reklamie oleju

Zaplotę warkocz i pójdę na casting do TV. Kto mi zabroni.

warkocz długie włosy

4. By wtopić się w tłum

Tłum pierwszoklasistek… 

5. Albo żeby chłopak mnie znalazł

Pyta ludzi w tłumie, czy widzieli Kuzyna Cośka z rodziny Addamsów, wszyscy wskazują mu mnie.

długie włosy cosiek

6. By pies miał co skubać

Dzień bez skubnięcia mnie za końcówki włosów, to dzień stracony.

7. Nie mam co zacinać suwakami

Mam zbyt krótkie palce, żeby wpadały mi w suwak. Na szczęście mam moje włosy <3 Ałaa…

8. Cała jestem krótka

To może chociaż włosy niech będą długie?

Dziwne?

No właśnie. Ludziom nigdy nie dogodzisz, zawsze się o coś przyczepią. Za mocny makijaż, brak makijażu, włosy za długie, za krótkie, farbowane lub naturalne. Jesteś za gruba, za chuda, za normalna, za zwykła…za, zbyt, bardziej, mniej… do dupy z tym wszystkim. Bądź uparta, jak ja. Twój wygląd, Twoje ja. Żadnego uginania się, bo „ciotka Kryśka mówiła, że źle Ci z tymi włosami”. Grunt, że Ty czujesz się dobrze sama ze sobą.

Kolejny blogerski banał, ale niech mnie szuflada ściśnie, takie rzeczy wciąż trzeba powtarzać!

 


Czarna magia! Jak klikniesz tutajteleportacja to się teleportujesz!

Skip to content