25 wspaniałych rad od dzieci dla dorosłych

Dzieci uczą się obserwując dorosłych i otaczający je świat. A czego dorośli mogą nauczyć się od dzieci? Mam dla Was zbiór najwspanialszych rad, których udzieliłyby nam dzieci.

25 wspaniałych rad od dzieci dla dorosłych

1. Miej duże marzenia – Nie ograniczaj się do „byle przeżyć do piątku”, czy „może za miesiąc kupię sobie te boskie szpilki”. Marz, bo marzenia są kluczem do ich spełnienia! Dostajemy od życia to na czym skupiamy swoje myśli. Pomyśl przez chwilę, o czym marzysz? O egzotycznej wycieczce? Nowym autku? Ja widzę siebie i moich bliskich na wycieczce po krajach skandynawskich.

2. Rób wszystko po swojemu – Każdemu z nas przypadła w udziale pewna dawka kreatywności i inwencji twórczej. Byłaby szkoda, gdyby się zmarnowała. Wykorzystuj ją na co dzień. Nie opieraj swoich działań wyłącznie na utartych, sprawdzonych schematach. Chcesz skorzystać z tych rad? Zrób to po swojemu!

3. Ciesz się każdym dniem – Poranek. Oto stajesz u progu nowego dnia i przygody, jaką może Ci przynieść. Nie wierzysz? Nawet zwykły dzień staje się tym niezwykłym, gdy przydarzy nam się coś miłego. Zadbaj, aby tak się stało. Spraw sobie niespodziankę.

4. Bądź ciekawy świata – Zachowuj się jak turysta. Nie musisz pytać co chwilę o drogę, lecz podziwiaj rzeczywistość dookoła Ciebie tak, jak gdybyś widział ją pierwszy raz w życiu. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile ciekawych rzeczy mijasz codziennie, nie poświęcając im zupełnie uwagi. Choćby w drodze do pracy. Ja podziwiam jak zmienia się natura nad „jeziorami malińskimi”.

5. Uśmiechaj się codziennie – Uśmiech automatycznie sprawia, że czujemy się lepiej. To doskonały sposób na „oszukanie” mózgu i poprawienie sobie humoru. Uśmiechnij się do siebie w lustrze, pani kasjerki w sklepie, uśmiechnij się do życia!

6. Bądź odważny – Nie bój się świata. Odkrywaj go i pozwól mu się odkryć. Nie zastanawiaj się, co zaraz nastąpi, tylko działaj.

7. Poświęcaj się na maksa temu co robisz – Widziałeś kiedyś bawiące się dziecko? Potrafi godzinami układać klocki, malować lub lepić plastelinę. Nawet nie słyszy, gdy się je woła, zbyt pochłonięte zabawą. Bierz z niego przykład. Gdy robisz coś co lubisz, pozwól się temu porwać.

8. Bądź aktywny – Dzieci większość dnia spędzają w ruchu, są szczęśliwe i wciąż pełne energii. Jak one to robią? Spróbujmy robić tak samo, a się przekonamy.

9. Pielęgnuj przyjaźnie – Dzieci zawsze chętnie odwiedzają swoich przyjaciół, spotykają się z nimi i spędzają razem czas. Potrafią bawić się razem cały dzień, by zaraz po rozstaniu – tęsknić. Kiedy ostatni raz dzwoniłeś do przyjaciela? Gdzie ostatnio byliście razem?

10. Bądź bohaterem – Podejmuj wyzwania. Nie zamartwiaj się na zapas, tylko pokonaj problem, przed którym postawiło cię życie. Nie bój się!

11. Każda blizna jest jak odznaka – Nie udało się? Poniosłeś porażkę? Nie przejmuj się, to doskonała nauka na przyszłość. Dzięki temu stałeś się bogatszy o pewne doświadczenie, mądrość życiową, której nikt Ci nie odbierze. Niedługo spróbujesz ponownie!

12. Próbuj nowości – Otóż to. Próbuj! Kiedyś nie lubiłam owoców morza. Próbowałam raz, drugi, nie podchodziło mi wcale, aż wreszcie za trzecim razem był przyrządzone jak należy i bardzo mi zasmakowały! Głupi przykład? To może spróbuj nowego sportu, nowej fryzury, życie daje wiele możliwości próbowania nowości.

13. Ciesz się z drobnostek – Hej, przecież nie można codziennie wygrywać w totka! Czerp radość z drobnostek, pysznej kawy, ciekawej książki, uśmiechu tego przystojniaka w autobusie…

14. Bądź świadomy, że każdy jest wyjątkowy – Każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Nawiązuj nowe znajomości, a wkrótce sam się o tym przekonasz. Świat pełen jest wyjątkowych ludzi. Ty także należysz do tego grona.

15. Ufaj swojej intuicji – Matka Natura była wyjątkowo łaskawa i sprawiedliwa, dlatego każdego z nas obdarzyła intuicją. Wsłuchaj się w nią, a już zawsze będziesz wiedział, którą drogą w życiu podążać.

16. Bądź beztroski – Od ciągłego martwienia się i udręczania jeszcze nikomu zdrowia nie przybyło. Zapomnij o problemach, skup się na tym co najważniejsze.

17. Żyj pełnią życia – Nie ograniczaj się. Czerp z życia pełnymi garściami. Korzystaj z niego ile wlezie. Przecież każdy z nas dostał je tylko jedno.

18. Bądź szczęśliwy – Nic trudnego! Porzuć pogrążanie się w smutkach, skup się na sobie i swoim szczęściu. Nie pozwól, by ktoś Ci je odebrał.

19. Nieskrępowanie wyrażaj siebie – Masz ochotę tańczyć w deszczu, śpiewać na głos, napisać wiersz lub zafarbować wreszcie włosy na fioletowo? Zrób to!

20. Kochaj bezwarunkowo – Jeżeli znasz kogoś kto jest tego wart – kochaj miłością wieczną, bezwarunkową, za to kim jest, a nie co dla Ciebie robi. Dzieci nie widzą wad swoich rodziców, a nawet jak widzą, kochają ich mimo wszystko. Kochają najbardziej na świecie.

21. Miej otwarte serce – Bądź dobrym człowiekiem. Nie zamykaj się na miłość i przyjaźń. Czekają tuż za rogiem.

22. Szybko wybaczaj – Nie ma sensu długoletnie rozpamiętywanie krzywd, które ktoś Ci wyrządził. Wybacz i zapomnij.

23. Zawsze mów prawdę – Szczerze mów co czujesz i co myślisz. Nie kłam dla innych. Bądź prawdomówny dla swojego czystego sumienia i dobrego samopoczucia. Byś nie musiał wstydzić się za siebie samego.

24. Używaj więcej wyobraźni – Widzisz ten obłok płynący leniwie po niebie? Co Ci on przypomina?

25. Wierz w siebie – Bo jak nie Ty to kto? Zawsze będziesz szczęśliwym człowiekiem, jeżeli będziesz pamiętał o swojej wartości. Oczywiście, że dasz sobie radę, bo jesteś wyjątkowy. Wiara przenosi góry!

Mam nadzieję, że czym prędzej skorzystasz z wspaniałych rad, które mają Ci do przekazania dzieci. A może już to robisz? Napisz w komentarzu, która z rad jest Ci wyjątkowo bliska.

Nie zapomnij polubić fanpage Pani Miniaturowa, aby pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie!

Skip to content