Styl życia

Szczęśliwa mama w 10 prostych krokach.

Szczęśliwa mama, która z nas nie chciałaby szczerzyć ząbków w nieustającym uśmiechu? Yyy, może nie tak bardzo, bo to wygląda trochę przerażająco. Odrobina luzu nie zaszkodzi żadnej z nas, bo szczęśliwa mama to zadowolona rodzina. Jak to wszystko osiągnąć? Sposobów jest całe mnóstwo, dziś przedstawię Ci kilka z nich.

Szczęśliwa mama w 10 prostych krokach
Ciesz się wszystkim! Nie oczekuj niczego.

Nie czekaj latami na ten jeden wielki moment, gdzie już wszystko będzie zrobione, plany będą zrealizowane w 100%, a w domu będzie panował spokój i harmonia – nie będzie, bo tak się po prostu nie da. Ciesz się wszystkim, każdą drobnostką, tym wszystkim dookoła Ciebie i Twojej rodziny. Oni są najważniejsi.

Twoje szczęście leży w złotym środku. 

Nie spinaj się, żeby wszystko wiecznie było najlepsze, najzdrowsze, najczystsze, najdroższe, najfajniejsze. Póki nie jest najgorsze, Twoje szczęście leży dokładnie pośrodku. W złotym środku!

Szczęśliwa mama patrzy na wszystko z dystansem.

Nie przejmuj się tak wszystkim co Cię spotyka, są ważniejsze rzeczy, którym powinnaś poświęcić swój czas i uczucia. Rozlana zupa, rozbita doniczka, czy ryska na samochodzie to nie koniec świata. Machnij ręką i idź dalej przez życie z uśmiechem.

Pamiętaj, że dzieci dorastają.

Wszystko przemija. Najchętniej zatrzymałybyśmy czas, ale dobrze wiemy, że to niemożliwe. Nasze dzieci rosną, zmieniają się. Przyjdzie dzień, w którym maluch już nie będzie chciał, abyś czytała mu bajkę na dobranoc i całowała w nosek. Rób to z przyjemnością, jeszcze za tym zatęsknisz. 

Mniej mów. Więcej słuchaj.

Dzieci są niesamowicie mądre i bystre. Słuchaj z uwagą co do Ciebie mówią, aby i one w przyszłości potrafiły słuchać innych.

Baw się!

Baw się z dziećmi póki możesz. Obowiązki poczekają, a wspólnie spędzony czas zaprocentuje w przyszłości bliższymi więziami.

Przyznaj się sama przed sobą, że nie wiesz wszystkiego.

Szczęśliwa mama wcale nie musi być zawsze najmądrzejsza. Bo i po co? Żyjemy w czasach pełnych różnorakich specjalistów, doradców i… internetu. Twoją rolą jest być i kochać ponad wszystko.

Uwierz, że wiesz wszystko, co wiedzieć powinnaś.

Nadal troszkę Ci wstyd, że nie wiesz wszystkiego? Natychmiast odrzuć od siebie te myśli. Wiesz wszystko, co wiedzieć powinnaś. Znasz ulubiony kolor Twoich dzieci, imię ukochanego misia, a także wiesz co wczoraj jadły na obiad 😉 Uśmiechnij się!

Bądź cierpliwa, wobec dzieci i siebie samej.

Cierpliwość to wspaniała umiejętność przetrwania wszystkich przykrych momentów. Trzeci raz upominasz dzieciaki rzucające w siebie klockami? Nie krzycz! Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, za moment sytuacja będzie opanowana. Nie warto się o to denerwować.

Pogódź się z tym, że zdarzy Ci się powtórzyć typowe gadki-matki

Żadna kobieta nie byłaby prawdziwą mamą, gdyby od czasu do czasu nie zdarzyło jej się odrobinkę poględzić. Jesteśmy uczone pewnych wzorców i prędzej, czy później nasze dzieci usłyszą, coś co same słyszałyśmy w dzieciństwie od naszej mamy. Życie toczy się kołem. Po nas będą następne powtarzające to samo.

 

To jak, czy teraz już wszystko jest odrobinę łatwiejsze? Przyjmuj z pokorą każdy dzień. Pozwól sobie na chwile odprężenia, nie bądź dla siebie zbyt surowa, najważniejsze, abyś kochała swoich bliskich, a wszystko jakoś się ułoży.

 

Nie zapomnij kliknąć „lubię to” na fanpage Pani Miniaturowa 🙂 Dziękuję!

Skip to content