Jak kupić ubezpieczenie samochodu w niedzielę i święta?

Każdemu zdarza się zapomnieć, że zbliża się termin opłacenia ubezpieczenia OC. Zazwyczaj ubezpieczyciele przypominają o tym listownie, mailowo i innymi dostępnymi kanałami, ale może akurat wiadomość do nas nie dotrze. Listonosz zachoruje, mail wpadnie do spamu, a gołębia pocztowego zje kot sąsiadów. A tu niedziela niehandlowa. I wtedy przychodzi nam z pomocą… Mubi.pl.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe zgodnie z literą prawa. Należy mieć OC, bo jeśli spowodujemy wypadek, chroni nas przed jego finansowymi skutkami. To ubezpieczyciel pokryje koszty wypadku, tak materialne jak i osobowe, więc nie będziemy musieli opłacić z własnej kieszeni wielotysięcznych wydatków.

Zwykle OC przedłuża się automatycznie, zatem kilkudniowy poślizg nie robi różnicy. Cały czas będziemy pod ubezpieczeniowym parasolem. Jednak są sytuacje, w których OC kończy się z ostatnim dniem obowiązywania umowy. Co to za sytuacje?

  1. Jeśli kupiłeś samochód i jeździłeś na polisie poprzedniego właściciela.
  2. Jeśli kupiłeś OC na raty i nie opłaciłeś wszystkich rat.
  3. Jeśli umowa OC była zawarta krótkoterminowo.

Ale bywa i tak, że automatyczne przedłużenie umowy nie jest nam na rękę. Kiedy zamierzamy zmienić ubezpieczyciela, bo znaleźliśmy lepsze warunki u innego, musimy pamiętać o wypowiedzeniu dotychczasowej umowy co najmniej dzień przed jej końcem. W przeciwnym razie będziemy mieć podwójne ubezpieczenie. To nic strasznego, umowę, która przedłużyła się automatycznie możemy wypowiedzieć bez żadnych konsekwencji. Zapłacimy tylko za ten okres, kiedy faktycznie byliśmy pod ubezpieczeniową ochroną.

Nie warto zostawiać zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Brak OC wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Po pierwsze kary – przy braku OC na samochód osobowy przez dwa tygodnie to średnio dziesięciokrotność najtańszej polisy. Po drugie, jeśli spowodujemy wypadek nie mając OC – wszystkie koszty musimy opłacić z własnej kieszeni. To są bajońskie sumy, bo obejmują nie tylko naprawę samochodu, ale także leczenie, rehabilitację a nawet rentę do końca życia osoby, która w wypadku z naszej winy straciła zdrowie.

A zatem co robić, jeśli musimy kupić OC dziś, a dziś jest niedziela lub święto?

Przede wszystkim – nie panikować. Wziąć głęboki oddech, zaparzyć melisę, jeśli nadal trzęsą nam się ręce i usiąść wygodnie. Następnie należy odpalić Internet: www.mubi.pl – i jesteśmy w domu.

Zakup ubezpieczenia za pośrednictwem internetowej porównywarki to sposób, który rekomendujemy nie tylko w ostatniej chwili. To wygodny, bezpieczny i łatwy patent na znalezienie taniego OC w każdej sytuacji.

Więcej na ten temat w artykule: Jak kupić ubezpieczenie samochodu w niedzielę i święta? 

Jak działa porównywarka ubezpieczeń Mubi?

Mubi to jedna z dostępnych online porównywarek OC, dzięki której można nabyć polisę przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni. Jak działa Mubi? Na podstawie informacji o samochodzie i kierowcy przygotowuje spersonalizowaną listę ofert ubezpieczeń. Posiadacz pojazdu może wybrać z tej listy tę polisę, która najbardziej mu odpowiada tak zakresem ochrony jak i ceną, kupić ją online i zapłacić przelewem. Polisa wysyłana jest kupującemu mailem. Dokument wystarczy wydrukować i schować wraz z prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym pojazdu.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń? Porównywarki ubezpieczeń pozwalają oszczędzić czas i wygodę, a do tego znaleźć najtańszą ofertę ubezpieczeniową bez wychodzenia z domu.

Przekonaj się sam: kalkulator oc/ac

Oto wszystkie zalety porównywarki ubezpieczeń:

  1. Jest dostępna 24/7 – w krótkie i długie weekendy, święta, niedziele niehandlowe, o 4.00 nad ranem i o 23.00. To idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują kupić polisę teraz, zaraz.
  2. Kupujemy ubezpieczenie bez wychodzenia z domu, nie tracimy czasu na dojazdy do agencji ubezpieczeniowej. Wystarczy mieć dostęp do Internetu.
  3. Mamy pewność, że wybraliśmy najlepszą ofertę.
  4. Możemy liczyć na zniżki za zakup przez internet. Niektóre TU kuszą dodatkowymi zniżkami dla tych, którzy kupują ubezpieczenie online. W ten sposób można zaoszczędzić kolejne 15%.
  5. Kupując polisę przez Internet masz możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni. Działa tu ta sama zasada, co przy każdej transakcji na odległość.

Artykuł powstał przy współpracy z Mubi.pl

 

Skip to content