Wpisy Gościnne

Teatr dla dzieci – kulturalna alternatywa dla kina

Szukasz pomysłu na spędzenie z dzieckiem miłego dnia? Często w takich przypadkach decydujemy się na pójście do kina na film. Jednak warto pomyśleć o małej odmianie – teatrze dla dzieci. Teatr to doskonała propozycja również dla najmłodszych maluchów!

Wielu rodzicom wydaje się, że teatr nie jest dobrym miejscem dla dzieci. Jednak w rzeczywistości to także kapitalny wybór, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się na specjalny teatr dla dzieci. Teraz mamy ich do dyspozycji naprawdę sporo. Gdy tylko wpiszemy do wyszukiwarki takie słowa jak „teatr dzieci”, możemy natychmiast się o tym przekonać. Do dyspozycji mamy teatry w Warszawie, ale i w innych miastach. Każda rodzina znajdzie dla siebie coś interesującego.

Czym wyróżniają się teatry dla dzieci?

Przede wszystkim możemy wybrać się wtedy na spektakle specjalnie przygotowane dla najmłodszych, które odpowiadają ich zainteresowaniom oraz stopniowi rozwoju. W warszawskim Teatrze Małego Widza możemy wybrać się na spektakl nawet z jednoroczniakiem! Również spektakle dla najmłodszych tworzone są tak, aby wspierać maluchy – uczyć nowych słówek, zapoznawać z innymi postawami, zaszczepić empatię do innych, a to wszystko w przyjemnej dla nich postaci.
Często spektakle również są skoncentrowane na tym, by wciągnąć maluchy do zabawy. Dzięki temu mogą one stać się częścią sztuki i tym samym bawić się jeszcze lepiej. Tego samego nie jest w stanie zapewnić kino!
Na uwagę zasługuje także sam wystrój teatru dla dzieci. Najczęściej nie ma on specjalnie wydzielonej sceny na podwyższeniu, ale gra odbywa się na tym samym poziomie, na którym siedzą dzieci. Także w teatrach nie ma głośnych dźwięków oraz ostrych świateł lub ciemności, dlatego maluchy mogą czuć się bezpiecznie.

Bilety kupisz także przez internet!

Jeżeli również zainteresował cię teatr dla dzieci, z aktualnymi repertuarami można zapoznać się już teraz przez internet. Można wtedy razem z maluchem wybrać ciekawy spektakl, który będzie wpisywał się w jego zainteresowania. Bilety można też często zakupić całkowicie przez internet.

(Visited 104 times, 1 visits today)
 • Teatry mają swój niepowtarzalny klimat, bardzo chętnie od czasu do czasu go chłoniemy, lubimy takie wyjścia. 🙂
  Bookendorfina

 • uwielbiam teatr. Stokroć bardziej , niż kino. Chociaż w takim typowo dla dzieci jeszcze nie byliśmy. Ale moje Pierdunśniki też kochają. kto wie.. może mi wyrosną na aktorów;)

 • Ja jako dorosła lubię chodzić do teatru, ale pamiętam, że w przedszkolu też chodziliśmy i zawsze bardzo cieszyłam się na te wyjścia:) Muszę swoją Malutką Chrześniczkę zabrać (w sumie nie taką malutką, 4 lata!):)
  Pozdrawiam serdecznie!

 • Ostatnio młoda była na Alicji w Krainie Czarów, genialne tym bardziej, że Alicję gra dziewczynka (dwie aktorki na zmianę).

 • Ojko S

  Masz rację, teatr bardziej rozwija i można się kilka razy z dzieckiem wybrać 🙂

 • W Krakowie jest sporo takich inicjatyw, dla małych dzieci i dla starszych, niektóre są takie fajne, że sama bym na nie poszła 😀 A niedawno Teatr im. Słowackiego wprowadził specjalną sztukę dla młodzieży połączoną z dyskusją. Po prostu ciśnie się na usta – czemu w moich czasach tak nie było? Mam nadzieję że przez takie akcje zmniejszy się liczba osób które uważają, ze teatr jest nudny (czyli po prostu nigdy w nim nie były i myślą, że graja tam tylko rzeczy w typie ,,Edypa” którym dręczono ich w gimnazjum).