Nauka angielskiego dla dzieci – gdzie się uczyć?

Twoje dziecko jest wesołym kilkulatkiem, a Ty zauważasz, że z wiekiem, coraz chętnie uczy się nowych rzeczy? To prawdopodobnie najlepszy czas, by rozpocząć naukę języka angielskiego. Jednego z najbardziej popularnych języków świata.

Choć nie każdy dorosły biegle przemawia w języku angielskim to szybki rozwój cywilizacyjny, technologiczny, a także wymagania na rynku pracy będą wzmagały konieczność poprawy tej umiejętności. Ten trend będzie widoczny u coraz to młodszych pokoleń. Prawdopodobnie już za kilka lat, na każdej rozmowie kwalifikacyjnej, zostanie zadane pytanie o znajomość języka angielskiego, jeśli i sama rozmowa nie zostanie przeprowadzona w tym języku.

To zatem ważne, by już od najmłodszych lat zapisać dziecko na kurs językowy, ale taki, który faktycznie zachęci dziecko do nauki i w przyszłości zaowocuje biegłym mówieniem i pisaniem po angielsku.

Wybór szkoły językowej – na co zwrócić uwagę?

Choć szkół językowych nie brakuje, to wielu rodziców poszukuje miejsca, które faktycznie spełni ich oczekiwania. Nie w każdej szkole dzieci są odpowiednio motywowane do nauki. Tymczasem angielski powinien kojarzyć się z językiem lekkim, przyjemnym i łatwym. Poprzez odpowiednio dopasowane narzędzia, ale również ćwiczenia ogólnorozwojowe można zdziałać cuda.

Poszukiwaliśmy na rynku szkół językowych miejsca, które prowadzi oryginalne i angażujące zajęcia. Jedną z takich placówek jest chociażby https://earlystage.pl/, w której opracowano wyjątkowo oryginalne metody nauczania. Skuteczne, przyjemne i łatwo przyswajalne.

Na przykładzie tej sieci szkół okazuje się, że można całkiem zmyślnie połączyć naukę języka z elementami zabawy i jednocześnie angażować wszystkie zmysły dziecka, które stymulują je do szybszego pochłaniania wiedzy.

Rytm, muzyka i uśmiech dziecka – recepta na doskonałą naukę angielskiego

W Earlystage istotne z punktu widzenia nauczycieli jest dotarcie do najprostszych metod przekazywania wiedzy. W swoim programie nauczania posiadają materiały, z pomocą których dzieci kojarzą poszczególne kategorie tematyczne z muzyką, rymowanką i rytmem.

Bo wiele rzeczy można skojarzyć, wyśpiewać, a potem szybciej zapamiętać. Proste rymowanki szybko układają się w powtarzalne hasła, wystarczy, że dziecko wyśpiewa je kilka razy, by bez większych problemów powracać do nich za każdym razem, gdy odpowiednio zadziała jego wyobraźnia.

W Earlystage uczymy tak, by dzieci czerpały ogromną frajdę z każdej lekcji. Naukę traktujemy jak przygodę. Mocno pobudzamy wyobraźnię, sporo śpiewamy i rymujemy. Im szczęśliwsze jest dziecko po zajęciach, tym większą mamy pewność, że materiał zostanie w jego głowie na dłużej. – opowiada jedna z prowadzących zajęcia.

Dlaczego wczesna nauka języka angielskiego jest tak ważna?

Wielu nauczycieli języków obcych zwraca uwagę na konieczność bardzo wczesnej nauki języka angielskiego. Dziecko uczy się w naprawdę różnorodny sposób. Niekiedy wystarczy piosenka, by zapamiętało sporo słówek i kojarzyło je z polskimi odpowiednikami.

Z czasem i pod warunkiem dobrze prowadzonych zajęć nabywa coraz większych umiejętności, ale również chęci do poszerzania swojej wiedzy. Im częstszy kontakt z językiem, tym dziecko śmielej wymawia poszczególne słowa, a potem zaczyna budować całe zdania.

To dlatego tak istotny jest wybór takiego miejsca do nauki, do którego uczący się będzie chciał powracać. Miejsce kojarzone z uśmiechem, zabawą, ale także podnoszące umiejętności i wskazujące na postępy, szybko odwdzięczy się większym zaangażowaniem po stronie dziecka.

 


Artykuł powstał przy współpracy z Early Stage

 

Skip to content